Życzenia na Wielkanoc. "Święta będziemy musieli spędzić tak, jak zeszłoroczne". Czego życzyć bliskim?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Niestety w związku z pandemią koronawirusa rząd zaleca, aby święta spędzić w małym gronie najbliższych. Tym bardziej warto pamiętać o złożeniu życzeń na Wielkanoc. Jakie życzenia na Wielkanoc złożyć rodzinie, przyjaciołom, a jakie nauczycielom? Jak przekazać życzenia na Wielkanoc?

Wielkanoc 2021 już za niecały miesiąc. To najważniejsze święto w kościele katolickim. Wypada po trwającym około 40 dni Wielkim Poście. Ten rozpoczął się 17 lutego w Środę Popielcową i zakończy go Triduum Paschalne.

Życzenia na Wielkanoc. Kiedy je złożyć? 

Najważniejsze uroczystości rozpoczną się w Wielki Czwartek 1 kwietnia. Po nim jest Wielki Piątek (2 kwietnia), czyli dzień, w którym wspomina się męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa. W Wielką Sobotę (3 kwietnia) święcimy natomiast pokarmy. A kiedy jest Wielkanoc, czyli główna uroczystość? Wielkanoc 2021 przypada w niedzielę 4 kwietnia. Z kolei 5 kwietnia będzie drugi dzień świąt, czyli Poniedziałek Wielkanocny. "To nie będą to święta, do jakich przywykliśmy w latach poprzedzających pandemię koronawirusa" - zakomunikował ostatnio rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dania na Wielkanoc często przygotowywane są z tradycyjnych przepisów. Zdjęcie ilustracyjne, Tatiana_Pink/shutterstock.comDania na Wielkanoc i ciasta na Wielkanoc. Proste przepisy na potrawy, które przygotujesz razem z dzieckiem

Życzenia na Wielkanoc. Czego życzyć bliskim? 

Życzenia na Wielkanoc jednak wypada złożyć rodzinie i przyjaciołom. Czego życzyć z okazji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa?

Alleluja wszyscy krzyczą

I radości sobie życzą

Razem ze mną kurczak, zając

Bukiet żonkili w rękach mając

Składamy Ci najlepsze życzenia

Żebyś tylko z dobrymi ludźmi miał do czynienia

Zero powodów do zmartwień, złości

A tylko z serca płynącej miłości

Świętego spokoju, nie tylko od święta

Życzy osoba, która zawsze o Tobie pamięta

Życzenia na Wielkanoc. Życzenia dla nauczycieli od uczniów

Przy okazji świąt społeczność uczniowska zazwyczaj składa swoim pedagogom życzenia. Dotykają one tych kwestii, które dla każdego człowieka są istotne. Ze względu na charakter relacji między uczniami i nauczycielami, pojawiają się w nich też kwestie dotyczące powodzenia i sukcesów zawodowych oraz wzajemnego zadowolenia ze współpracy. Oto przykładowe życzenia na Wielkanoc dla nauczycieli:

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy naszym Nauczycielom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego słońca oraz samych sukcesów edukacyjnych.
Radosnych Świąt Wielkanocnych, pokoju ducha, wiary w Boga i w ludzi - zwłaszcza w nas, uczniów - umiejętności dostrzegania piękna tego świata. Niech Wielkanoc będzie czasem wytchnienia od codziennej pracy.

A gdzie napisać nasze życzenia wielkanocne? Oczywiście na świątecznych kartkach! Kartki wielkanocne możemy, oczywiście, kupić, ale my proponujemy, aby zrobić je samemu.

Zobacz też: Co kupić dziecku na Wielkanoc? Wybraliśmy drobiazgi na zajączka do 50 zł.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu
Więcej o: