Obostrzenia na Wielkanoc. Nie tylko limit gości? "Na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń"

Będą obostrzenia na Wielkanoc. Przedstawiciele rządu już kilkukrotnie zapowiadali, że podobnie jak w zeszłym roku, spędzimy święta w odosobnieniu. "To nie będą to święta, do jakich przywykliśmy w latach poprzedzających pandemię koronawirusa" - zakomunikował ostatnio rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

To, że będą obostrzenia na Wielkanoc, wiedzieliśmy już jakiś czas temu. Nikt nie ma wątpliwości, że trzecia fala pandemii koronawirusa dosięgnęła Polski. Przy zachowaniu zaostrzonego rygoru sanitarnego podczas świąt, zwiększymy szansę na powrót do normalności podczas wakacji. Choć ostateczna decyzja dotycząca wprowadzenia kolejnych obostrzeń na Wielkanoc jeszcze nie zapadła i poznamy ją raczej dopiero przed świętami, już zdradzono niektóre obostrzenia. 

Zobacz wideo Mazurek migdałowy z budyniem i kajmakiem

Obostrzenia na Wielkanoc

Zeszłoroczna kojarzy nam się ze świętowaniem samotnie lub jedynie w obecności domowników. Rezurekcja odbywała się online, a spacery po wielkanocnym śniadaniu mogły mieć miejsce jedynie przy zachowaniu dystansu społecznego. Na ulicach obecne były patrole policji, które informowały o tym, że jest stan zagrożenia i apelowały o pozostanie w domach.

Za brak stosowania się do obostrzeń można było słono zapłacić. Jak wyglądał wówczas bilans dziennych zakażeń? W Niedzielę Wielkanocną 12 kwietnia 2020 roku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 318 nowych przypadkach. Dziś mamy ich 9954 a przed nami perspektywa kolejnych świąt w reżimie sanitarnym. Jak będzie wyglądał?

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Dłuższe wolne spędzimy zamknięci w domach?Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Dłuższe wolne spędzimy zamknięci w domach?

Wojciech Andrusiewicz zaapelował, że kolejny raz powinniśmy spotkać się w najbliższym gronie. 

Jeżeli zechcemy, by późna wiosna i wczesne lato były okresem, gdy tych obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy tego koronawirusa wśród nas będzie coraz mniej i będzie mniejsza transmisja, to te święta będziemy musieli spędzić tak, jak zeszłoroczne święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia

- powiedział. Obostrzenia dotyczące liczby osób mają być podobne jak na Wigilię:

Takie zalecenia, jak były na poprzednie święta, czyli plus pięć osób spoza gospodarstwa domowego

- oznajmił. Dodał także, że "na pewno na święta nikt nie będzie zdejmował obostrzeń w tym zakresie, ponieważ ta skala wzrostów może się jeszcze utrzymywać właśnie do granicy świąt, do przełomu marca i kwietnia".

FCoronavirus,Lockdow.,Bored,Family,Watching,Tv,Helpless,In,Isolation,AtPrzerwa świąteczna. Wielkanoc 2021 w domach? "Nie trzeba się nastawiać na normalne święta"

Więcej o: