"Duch" przyglądał się śpiącemu dziecku. Wszystko nagrała kamera

Fani zjawisk paranormalnych mieli ostatnio nie lada gratkę. W jednym z mieszkań w Stanach Zjednoczonych domowa kamera zarejestrowała nietypowy kadr. Nad dziecięcym łóżeczkiem unosiła się dziwna "chmurka" o ludzkim kształcie.

Choć incydent miał miejsce w sierpniu 2022 roku, to wciąż intryguje i przyprawia o gęsią skórkę. Szczególnie interesuje to ojca dziecka, który 11 maja 2024 roku po raz kolejny wrócił do niefortunnego incydentu. Wówczas Jon Kipke z Michigan w USA opublikował w mediach społecznościowych kadr wykonany domową kamerą. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ujęcie ukazuje upiorną postać unoszącą się nad śpiącym dzieckiem. Sytuację opisuje w sieci portal Daily Star, a miała ona miejsce zaledwie miesiąc po śmierci ukochanego dziadka chłopca.

Nie jestem pewien, co to jest, ale zarejestrowała to jedna z moich kamer wewnętrznych

- zaczął mężczyzna. 

Zobacz wideo Takich imion nie możesz nadać dziecku w Polsce

Kamera nagrała ducha? Tajemnicza poświata poruszała się po pokoju dziecka

Zestresowany ojciec postanowił opowiedzieć o tajemniczej sytuacji w mediach społecznościowych. Na początku zdecydował się opublikować wpis na jednej z amerykańskich grup zrzeszających rodziców. Mężczyzna zastanawiał się, czy jego kamera jest wadliwa, jednak po głowie wciąż krążyły mu myśli o zjawiskach nadprzyrodzonych.

"Nie jestem pewien, co to jest, ale zarejestrowała to jedna z moich kamer wewnętrznych. Niestety system wewnętrzny nie działa w trybie wideo, a jedynie migawki ruchu i dźwięku. O ile mi wiadomo, nikt nigdy mnie nie informował, że na mojej posesji przydarzyło się coś dziwnego, no, ale warto wspomnieć, że mieszkam w 100-letnim wiejskim domu. Poza tym mój najmłodszy syn śpi na podłodze więc to dziwne i postanowiłem się tym podzielić z innymi. Pomyślałem, że to tajemnicze i zarazem bardzo interesujące" - napisał Kipke cytowany przez portal Daily Star i przyznał, że ciągle bije się z myślami. 

Ojciec zaznaczył, że choć w domu ma aż pięć kamer, to tylko ta, która znajduje się w domu dziecka nagrała dziwną postać, która wyglądała jak chmurka dymu o ludzkim kształcie. Jon zastanawia się też, czy nie ma to wszystko związku ze śmiercią jego ojca, a dziadka syna, który zmarł miesiąc przed tajemniczą sytuacją. 

Internauci zastanawiają się, czy to nie złodziej. "Patrzy na twojego syna"

Pod wpisem ojca pojawiło się wiele komentarzy. Internauci zaczęli spiskować i rozmawiać o tajemniczej postaci nagranej przez kamerę. Wielu z nich przyznało ojcu rację i napisało, że wideo faktycznie wskazuje na podejrzaną postać, która dziwnym trafem kręci się w pokoju dziecka. Niektórzy zastanawiali się, czy to przypadkiem nie złodzieje, ale ojciec zapewniał, że dom jest strzeżony. 

Widać zarys jego ciała, głowy, ramion, ramion. Ma też kapelusz

- napisała jedna z internautek, a kolejna dodała:

Wow. Nie widzę mężczyzny takiego jak inni ludzie. Widzę kobietę z czarnymi włosami i sukienką w stylu lat 40. lub 50. Ona jest nakryta fartuchem, tylko półfartuchem. Ale tak, jest patrząc na twojego syna. Jej twarz jest zbyt niewyraźna, aby dostrzec jakiekolwiek szczegóły, ale wygląda na to, że ma krótkie, kręcone włosy.

Choć historia wydaje się na nieprawdopodobną, to wydarzyła się naprawdę. Mężczyzna po kilku dniach usunął wpis z Facebooka, jednak jego emocjonujące słowa o sytuacji wciąż są zachowane i budzą wiele emocji. Kim jest rzekomy niespokojny duch? Kto wie. Nagranie na pewno daje do myślenia. Bo nawet jeśli człowiek nie wierzy w takie rzeczy, to jednak zaczyna się zastanawiać, analizować. A co jeśli kamera zobaczyła więcej, niż dostrzec może ludzkie oko? Jeśli tak dobrze znany nam, otaczający nas świat ma jeszcze innych mieszkańców?

Czy wierzysz w duchy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.