Magdalena Wróbel

 • Tak dużo zmian w szkołach nie było od lat. Nauczyciel: Złapałem się za głowę

  Tak dużo zmian w szkołach nie było od lat. Nauczyciel: Złapałem się za głowę

  "My mamy swoje przyzwyczajenia i nie każde są złe. Szkoła nie potrzebuje szybkich zmian, a takich, które będzie się wprowadzać stopniowo. One mają zaprocentować w przyszłości. Nauczyciele dostaną podwyżki więc miejmy nadzieję, że za tym pójdzie także ich motywacja. Teraz zarabiamy okropne pieniądze. Jak nas docenią, to będziemy działać" - mówi nauczyciel historii z wieloletnim stażem pracy w oświacie i dodaje, że obecny rząd zbyt szybko chce ożywić edukację.

 • Dramat w rodzinie. Nie żyje trzylatek, który wpadł do zbiornika wodnego
 • Pokazała, w jakim stanie dziecko zostawiło pokój. Nagle dostrzegła coś jeszcze
 • Babcia: W wieku 25 lat miałam pięcioro dzieci. Wnuczka ma 30 lat i dalej nie ma męża

  Babcia: W wieku 25 lat miałam pięcioro dzieci. Wnuczka ma 30 lat i dalej nie ma męża

  "W wieku 25 lat miałam pięcioro dzieci. Wnuczka ma 30 lat i dalej nie ma męża. Coś czuję, że nie doczekam wesela i prawnuczków. Teraz to tylko praca, podróże i zdobywanie świata. Mało kto myśli o rodzinie, a mnie to bardzo boli. Jestem tu najstarsza i jako jedyna walczę o kultywowanie rodzinnych tradycji. Chyba nie do końca tak to powinno wyglądać. Dziwię się wnuczce, że chce wychowywać dzieci w takim wieku" - mówi staruszka, która chciałaby doczekać prawnuków. Niestety, jej wnuczka ma inne priorytety.

 • 'Wynajmuję mieszkanie z córką. Nie stać nas na kredyt. Wezmę 600 tys., a oddam 1,2 mln'

  "Wynajmuję mieszkanie z córką. Nie stać nas na kredyt. Wezmę 600 tys., a oddam 1,2 mln"

  "Ciężko pracuję, żebyśmy nigdy nie doświadczyli, co to bieda. Boli mnie to, że nie mam samochodu i wszędzie chodzimy pieszo. Jeszcze bardziej martwi mnie brak stałej nieruchomości. Wynajmuję mieszkanie z córką. Nie stać nas na kredyt. Wezmę 600 tys., a oddam 1,2 mln. Tak wygląda teraz kredyt hipoteczny. Dla mnie to są kolosalne kwoty" - mówi w rozmowie z eDziecko.pl pani Marlena, która marzy o tym, aby dać dziecku stały dom. Na te moment nie stać ją jednak na kredyt hipoteczny.

 • Ukradł samochód z myjni z dziećmi w środku. Oto co zrobiła 8-latka, by uratować siostrę. 'Bohaterka'
 • 'Kiedyś szkoła była dla ucznia. Szanowali, że mogą zdobyć wiedzę. Dziś to przymus'

  "Kiedyś szkoła była dla ucznia. Szanowali, że mogą zdobyć wiedzę. Dziś to przymus"

  "Szkoły stały się zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, wrogami numer jeden. Oczywiście wielu powie, że to wina nauczycieli, którzy nie są z powołania i traktują pracę z dziećmi jak karę. Ja tak nie uważam, choć widzę, że moi młodsi koledzy po fachu mają mniej zapału, niż ja. No ale skąd mają czerpać inspiracje i motywacje do pracy jak otaczają się ludźmi, którym nic się nie chce? Przecież to prosta droga do depresji" - żali się pani Jadwiga w rozmowie z eDziecko.pl.

 • To zdjęcie z uczniowskiego zeszytu jest prawdziwym hitem. Uczeń był szczery do bólu
 • Nauczycielka kazała uczennicy zmyć makijaż płynem do mycia naczyń. Wszystko na oczach klasy. 'To jest terror'
 • Nauczycielka dostała przelew na konto. Tego się nie spodziewała. 'Uśmiecham się'

  Nauczycielka dostała przelew na konto. Tego się nie spodziewała. "Uśmiecham się"

  Nauczycielka zdradziła w sieci, ile jako młody pedagog otrzymała dodatku motywacyjnego. Kwota, która widnieje na kartce jest wyjątkowo niska i żadna to motywacja do pracy. "Już nie pracuję w szkole i przedszkolu publicznym, ale kiedy wracam myślami do kwoty dodatku motywacyjnego. to się uśmiecham" - przyznaje kobieta, która zdecydowała się odejść od oświaty.

 • Nauczycielka: Na uczelni zarabiają kokosy, a nam na konta wpływają ochłapy

  Nauczycielka: Na uczelni zarabiają kokosy, a nam na konta wpływają ochłapy

  "Z niecierpliwością czekam na podwyżki, które rząd nam obiecał. Kiedy wpłyną, to chyba oszaleję ze szczęścia. Na pewno przeznaczę na swój rozwój osobisty. Od lat pensja idzie na dom, dzieci i rachunki. Na uczelni zarabiają kokosy, a nam na konta wpływają ochłapy" - mówi polonistka, która pracuje w oświacie już 30 lat i nie godzi się z takim traktowaniem nauczycieli.

 • To nie jest 'paragon grozy'. Poszła na zakupy i doznała szoku. 'Jak do tego doszło?'

  To nie jest "paragon grozy". Poszła na zakupy i doznała szoku. "Jak do tego doszło?"

  Tak tanio w sklepach dawno nie było. W sieci aż huczy o prześciganiu się w atrakcyjniejszych cenach dwóch największych polskich dyskontów. Najwięcej korzystają na tym polskie rodziny. Jedna z matek uważa, że to pierwsze zmiany obecnego rządu. Jak jest naprawdę? Miejmy nadzieję, że będzie jeszcze taniej. " Aż chce się płakać ze szczęścia" - przyznaje matka w rozmowie z eDziecko.pl.

 • Matematyczka: Każdy początkujący nauczyciel powinien przechodzić testy psychologiczne

  Matematyczka: Każdy początkujący nauczyciel powinien przechodzić testy psychologiczne

  - Nauczyciel powinien wspierać uczniów, a nie krytykować ich, mówiąc, że nic w życiu nie osiągną. Ja tak słyszę od swoich uczniów, że tak zwracają się do nich pedagodzy. Do tego uważam, że każdy nauczyciel, który wchodzi do zawodu, powinien przychodzić testy psychologiczne - sugeruje "Ania od matmy", która niedawno była gościem w naszym programie "Mamy Czas".

 • Tata pracuje na Uberze. W aucie wywiesił, co dostał od dzieci. 'Wzruszające'

  Tata pracuje na Uberze. W aucie wywiesił, co dostał od dzieci. "Wzruszające"

  Podróżująca Uberem była w szoku, kiedy zobaczyła kartkę przylepioną do przedniego siedzenia. Szybko okazało się, że to sprawka dziecka. Wyszło naprawdę uroczo. "Dziewczynka tylko chciała pomóc tacie, a jej gest może mu zrobić dzień. Wychowane dziecko i tyle" - czytamy pod zdjęciem z samochodu opublikowanym na Facebooku.

 • 'Córka wstydzi się chrzestnych, a zaraz komunia. Czy da się ich legalnie zmienić?'

  "Córka wstydzi się chrzestnych, a zaraz komunia. Czy da się ich legalnie zmienić?"

  Ochrzczenie dziecka wiąże się z koniecznością wyboru rodziców chrzestnych. Najczęściej są to bliscy krewni, czasem przyjaciele. Niekiedy wybory są niezbyt trafne, a okazuje się to dopiero po jakimś czasie. "Nie mogę sobie wybaczyć, że wybrałam ich na chrzestnych swojej córki. Dziecko cierpi przez decyzję rodziców" - żali się nasza czytelniczka, której córka zaraz ma pierwszą komunię święta i wstydzi się swoich chrzestnych.

 • Korepetycje u niej kosztują 200 zł. 'Prowadzę legalny biznes, nie omijają mnie podatki'

  Korepetycje u niej kosztują 200 zł. "Prowadzę legalny biznes, nie omijają mnie podatki"

  "Ania od matmy" w jednym ze swoich filmików na TikToku przyznała, że za godzinę korepetycji z matematyki bierze 200 zł... i się zaczęło. Choć wylała się na nią fala hejtu, to przełożyło się to także pozytywnie na ilość nowych uczniów. Teraz w programie "Mamy Czas", tłumaczy, dlaczego jej lekcje są tak drogie. "Prowadzę legalny biznes, nie omijają mnie podatki" - przyznaje korepetytorka.

 • Zmiany w bierzmowaniu. Ludziom puszczają nerwy. 'Kościół to dom Boży czy laboratorium?'

  Zmiany w bierzmowaniu. Ludziom puszczają nerwy. "Kościół to dom Boży czy laboratorium?"

  "Żeby przebrnąć przez ten proces przygotowawczy, który zwieńczony jest przyjęciem sakramentu bierzmowania, to trzeba mieć nieograniczone pokłady cierpliwości i dużo szczęścia" - żali się oburzony rodzic, który nie rozumie planowanych zmian w bierzmowaniu. Jakby tego było mało, żąda, aby Kościół przestał sprowadzać sakramenty do biurokracji.

 • Awantura na urodzinach dziecka. Matka zażądała wymiany prezentu. 'To brak szacunku'
 • 'Nie ochrzczę córki, bo mam powody. Straszą, że mnie z rodziny wydziedziczą'

  "Nie ochrzczę córki, bo mam powody. Straszą, że mnie z rodziny wydziedziczą"

  "Mój mąż ma troszkę inne poglądy niż ja i często samotnie chodzi do kościoła. Powiedziałam mu jednak, że jeśli chce, aby w rodzinie była zgoda, to musi mi dać wolną rękę i zgodzić się, aby nasza nowo narodzona córka nie przynależała do Kościoła. Jestem stanowcza. Nie ochrze córki, bo mam powody" - pisze nasza czytelniczka, która nie chce ochrzcić swojej córki. Jej decyzja nie podoba się rodzinie.

 • Kamera uchwyciła wyjątkowy gest ojca. W ostatniej chwili ocalił dziecko. 'Refleks kota'
Copyright © Agora SA