Jakie imię nadać nowo narodzonym bliźniętom? Pomysłów można szukać w różnych źródłach - religii, historii, językach obcych czy popkulturze. Ta internautka zdecydowała się na historię - wybrała imiona, które nosiły postacie ze starożytnej, greckiej opowieści i naprawdę była nimi zachwycona. Do momentu, w którym od innych ludzi w internecie dowiedziała się, że ci bohaterowie byli w gruncie rzeczy kochankami, a nie przyjaciółmi, jak sądziła. To ją załamało, bo obawia się, że jej synowie mogą być w przyszłości przez to dręczeni.
Jak czytamy na łamach serwisu Mirror, świeżo upieczona mama bliźniaków była zafascynowana powieścią "Pieśń Achillesa", która szczegółowo opisuje relację Patroklesa z Achillesem, od momentu ich pierwszego spotkania po walkę podczas wojny trojańskiej. Nie byłoby jeszcze w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kobieta przeczytała tylko opis książki, a nie samą powieść. Przyznała też, że "zakochała się w greckiej kulturze po tym, jak raz miała dwugodzinną przesiadkę w Atenach" i to przesądziło o wyborze imion dla bliźniąt. Niestety później uświadomiono jej, że Patrokles i Achilles byli kochankami, a nie jedynie przyjaciółmi, co ją załamało. Młoda mama obawia się, że jej synowie mogą być wyśmiewani i poniżani przez swoje nietuzinkowe imiona. Z kolei internauci, którym się zwierzyła, dziwią się temu, jak nazwała chłopców.
Młoda mama opisała swoją historię na Reddicie, gdzie internauci byli zdziwieni jej postawą. "Zafascynowałaś się kulturą po dwóch godzinach w Grecji? I nadałaś dzieciom imiona z książki, której nawet nie czytałaś? To nie imiona są tu problemem, tylko twój brak myślenia", "Całe dwie godziny w Atenach! Czy ty w ogóle choćby zetknęłaś się z tą kulturą?", "Nigdy nie dawaj dzieciom unikalnych imion, bo nigdy nie wiesz, czy nie zmieni się kiedyś twoje podejście do postaci, od których się wzięły. A to skazuje twoje dzieci na dożywotnie męczenie się z tym. Zapewne tak się dziś czują wszystkie dziewczynki o imionach Daenerys i Khaleesi" - pisali w komentarzach pod jej postem użytkownicy. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.