Myślała, że daje bliźniętom "historyczne imiona". Okazało się, że nazwała dzieci po sławnych kochankach

Wybór imienia dla dziecka potrafi sprawić kłopot rodzicom, którzy chcą, aby maluchy się dzięki temu wyróżniały. Ta mama nadała bliźniętom "historyczne" imiona, a przynajmniej tak sądziła. Potem dowiedziała się, że rodzeństwo nazwała na cześć sławnych, starożytnych kochanków i teraz boi się, że maluchy będą przez to wyśmiewane.
Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Jakie imię nadać nowo narodzonym bliźniętom? Pomysłów można szukać w różnych źródłach - religii, historii, językach obcych czy popkulturze. Ta internautka zdecydowała się na historię - wybrała imiona, które nosiły postacie ze starożytnej, greckiej opowieści i naprawdę była nimi zachwycona. Do momentu, w którym od innych ludzi w internecie dowiedziała się, że ci bohaterowie byli w gruncie rzeczy kochankami, a nie przyjaciółmi, jak sądziła. To ją załamało, bo obawia się, że jej synowie mogą być w przyszłości przez to dręczeni. 

Nadała bliźniętom "historyczne" imiona. Okazało, że należały do sławnych kochanków

Jak czytamy na łamach serwisu Mirror, świeżo upieczona mama bliźniaków była zafascynowana powieścią "Pieśń Achillesa", która szczegółowo opisuje relację Patroklesa z Achillesem, od momentu ich pierwszego spotkania po walkę podczas wojny trojańskiej. Nie byłoby jeszcze w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kobieta przeczytała tylko opis książki, a nie samą powieść. Przyznała też, że "zakochała się w greckiej kulturze po tym, jak raz miała dwugodzinną przesiadkę w Atenach" i to przesądziło o wyborze imion dla bliźniąt. Niestety później uświadomiono jej, że Patrokles i Achilles byli kochankami, a nie jedynie przyjaciółmi, co ją załamało. Młoda mama obawia się, że jej synowie mogą być wyśmiewani i poniżani przez swoje nietuzinkowe imiona. Z kolei internauci, którym się zwierzyła, dziwią się temu, jak nazwała chłopców.

Nazwała bliźnięta po kochankach. Internauci nie rozumieją, jak mogła podjąć taką decyzję

Młoda mama opisała swoją historię na Reddicie, gdzie internauci byli zdziwieni jej postawą. "Zafascynowałaś się kulturą po dwóch godzinach w Grecji? I nadałaś dzieciom imiona z książki, której nawet nie czytałaś? To nie imiona są tu problemem, tylko twój brak myślenia", "Całe dwie godziny w Atenach! Czy ty w ogóle choćby zetknęłaś się z tą kulturą?", "Nigdy nie dawaj dzieciom unikalnych imion, bo nigdy nie wiesz, czy nie zmieni się kiedyś twoje podejście do postaci, od których się wzięły. A to skazuje twoje dzieci na dożywotnie męczenie się z tym. Zapewne tak się dziś czują wszystkie dziewczynki o imionach Daenerys i Khaleesi" - pisali w komentarzach pod jej postem użytkownicy. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: