Zagadkę potrafią rozwiązać tylko najbystrzejsi. Trzeba dostrzec ukryte słowo

Czy potrafisz na pierwszy rzut oka dostrzec ukryte słowo? Tę zagadkę potrafią rozwiązać najbystrzejsi i zajmuje im to mniej niż 10 sekund. Wystarczy chwila, aby odgadnąć, co zostało ukryte za biało-czarną szachownicom. Nie widzisz tajemniczego słowa? Spróbuje jeszcze raz, nieco bardziej mrużąc oczy.

Złudzenia optyczne, iluzje, zagadki, sekrety i tajemnice, czyli to, co wielu z nas lubi rozwiązywać i odkrywać, sprawdzając tym samym nie tylko swój refleks, dobry wzrok, ale przede wszystkim działanie mózgu. Do jednych z trudniejszych należy ta zagadka. Okazuje się, że potrafią ją rozwiązać tylko najbystrzejsze osoby, które po spojrzeniu na rysunek, od razu widzą, jakie słowo zostało tam ukryte. Nie widzisz go? Nic straconego. Przypatrz się chwilę dłużej, wytężając wzrok i mrużąc oczy. Tajemnicze słowo zostało ukryte na samym środku i składa się z czterech liter. Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy dziecko zaczyna widzieć?

Tajemnicze czteroliterowe słowo. Czy potrafisz je znaleźć?

Jaki napis widzisz na obrazku? Jesteś w stanie dostrzec tu cokolwiek innego aniżeli czarno-białą szachownicę? Tę zagadkę mało kto rozwiązuje poprawnie - to idealny test dla bystrzaków. Warto się wysilić, bo to nie tylko świetne ćwiczenie dla oczu, czy zagadka na spostrzegawczość, ale również dobre ćwiczenie dla naszego mózgu. To również jedna z najtrudniejszych zagadek obrazkowych, jakie krążą po internecie. Opisana została przez portal brightside.me i wywołała ogromną burzę wśród internautów. 

Wiele osób próbowało ją rozwiązać, podając zapisane słowo z błędem. Inni za to nie dowierzają, że zostało tam coś okryte, twierdząc, że jest to po prostu oszustwo. Jak jest naprawdę?

Chociaż dość często nasz mózg na pierwszy rzut oka podpowiada, że nic tam nie ma, po dłuższym i intensywnym wpatrywaniu się w obrazek - pojawiają się litery, które są zapisany jakby pod spodem w nieco jaśniejszym odcieniu. Co za napis widzicie? Book (książka), a może rock (skała)? Spróbuj odgadnąć - rozwiązanie czeka w galerii. 

Jak widać, rozwiązanie tego zadania nie było takie proste, trzeba było nieco zmrużyć oczy i wyostrzyć wzrok, aby móc znaleźć to, co znajdowało się za czarno-białymi kwadratami. To słowo "ROCK", ale nie było ono widoczne dla wszystkich, więc jeśli udało ci się je odnaleźć - gratulacje.

Źródło: brightside.me / Złudzenie optyczne - zagadka

Więcej o: