Ta praca domowa sprawiła problem uczennicy. Na jednym zdjęciu wypadek, na drugim wróżka. "Jak na to odpowiedzieć?"

Ostatnimi czasy w mediach społecznościowych pojawiają się pytania z pracy domowej, z którą niekoniecznie potrafią sobie poradzić uczniowie. Niezrozumienie polecenia, czy tematu? A może zwykłe lenistwo i szukanie gotowca? Jedna z użytkowniczek Twittera postanowiła podzielić się zadaniem domowym z podstaw przedsiębiorczości. Potrafisz odpowiedzieć na te pytania?

Ta praca domowa sprawiła prawdziwy problem jednej uczennicy. Dziewczyna nie zrozumiała pytania i graficznego przedstawienia, które miało być podpowiedzią dla odrabiających pracę omową uczniów. Wrzuciła do sieci prośbę o pomoc w rozwiązaniu zadań. Co na to internauci?

Zobacz wideo Tak Halejcio ozdobiła dom na Wielkanoc

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wróżka i wypadek samochodowy. Jak jest poprawna odpowiedź?

Jedna z uczennic nie mogła poradzić sobie z odpowiedzią na zadane pytania dotyczące podatków oraz ubezpieczenia OC/AC. Pomocą miały być ilustracje zamieszczone w zdaniu. Na jednym wróżka i mężczyzna, na drugim wypadek samochodowy, a właściwie kolizja dwóch aut i zdenerwowani ludzie. Dziewczyna postanowiła poprosić o pomoc internautów. Zamieściła pytania wraz ze swoim komentarzem na Twitterze.

Wie ktoś może, jak odpowiedzieć na te pytania? To bardzo ważne, bo od nich zależy moja ocena z pp, a muszę odesłać odpowiedzi dzisiaj, wiec byłabym wdzięczna za jakieś rt:((

- napisała zrezygnowana uczennica.

Internauci od razu pospieszyli z interpretacją obrazków i pytań do nich dołączonych.

9 obrazek dotyczy podatków ofc. Chodzi o to, że wróżka mówiąc mu, że przychodzi rozliczenie podatkowe, przypomina mu o tym, że prawdopodobnie będzie musiał zapłacić dużo pieniędzy państwu w podatkach, ewentualnie autor może krytykować to, że prawo podatkowe w Polsce jest skomplikowane

- napisał jeden z internautów w odpowiedzi na prośbę dziewczyny.

Co jednak z kolejnym zadaniem i kolizją dwóch aut? Tutaj zostało zadane aż dziewięć pytań. Niektóre z nich dotyczą konkretnej sprawy, a inne emocji. Jaką podpowiedź uzyskała uczennica? "Drugi obrazek przedstawia wypadek samochodowy na drodze, postacie przedstawione są zdenerwowane i pewnie się kłócą na temat tego, czyja to była wina, ponieważ od tego zależy, kto będzie musiał pokryć szkody ze swojej polisy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, poczytaj o OC i AC" - dodał pomocny użytkownik Twittera.

Czy poradzilibyście sobie również z takim pytaniami? Jakie byłby wasze odpowiedzi?

Więcej o: