Rekrutacja do przedszkoli 2023. Dziś zamyka się system, ale nie dla wszystkich

Rekrutacja do przedszkoli 2023, czyli główny temat rozmów wśród rodziców maluchów w wieku 3, 4 i 5 i 6 lat. Zapisy odbywają się z reguły na przełomie lutego i marca. W Warszawie rejestracja wniosków w systemie została zakończona wczoraj. Dziś rodzice muszą dostarczyć wniosek wraz z dokumentami do wybranego przez siebie przedszkola lub oddziału przedszkolnego. Nieco więcej czasu mają mieszkańcy innych miast.

Rekrutacja do przedszkoli 2023 to jest jeden z głównych tematów poruszanych przez rodziców dzieci, które od września mają rozpocząć swoją przygodę w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Terminy, wymagane dokumenty, elektroniczny system, postawione kryteria. Spraw do ogarnięcia jest naprawdę dużo. Wczoraj została zakończona elektroniczna rejestracja wniosków w Warszawie, a cały system zamyka się dziś. Nieco więcej czasu mają jednak mieszkańcy z innych miast. Przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji, przydatnych dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

Zobacz wideo Jesteśmy w szczycie inflacji? Litwiniuk: Tak

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rekrutacja do przedszkoli 2023. Terminy

Terminy rekrutacji do przedszkoli, różnią się od siebie w zależności od regionu. Nie są one jednakowe dla całej Polski. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach dedykowanych dla tego tematu, poszczególnych urzędów miast i gmin. Poniżej przedstawiamy obowiązujące terminy dla przykładowych miast w Polsce.

  • Kraków: od 1 do 21 marca 2023 roku;
  • Wrocław: od 22 marca (godz. 12.00) do 29 marca 2023 (godz. 15.00);
  • Poznań: od 14 do 25 marca 2023;
  • Szczecin: od 6 do 24 marca 2023;
  • Łódź: od 5 do 20 kwietnia 2023 (godz. 15.00);
  • Bydgoszcz: od 20 marca (godz. 8.00) do 4 kwietnia (godz. 00.00).

Wczoraj w Warszawie została zakończona rejestracja wniosków w systemie on-line. Po tym terminie nie będzie możliwe wprowadzenie nowych wniosków. Jednak najważniejszą informacją jest to, że tylko dziś, do godziny 16:00 rodzice warszawskich dzieci, mogą złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego (wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym).

Wniosek podpisany profilem zaufanym i dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru. Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą dostępne w dniu 26 kwietnia 2023 r. o godz. 13:00

- czytamy na stronie internetowej, dotyczącej rekrutacji do stołecznych przedszkoli.

Rekrutacja do szkół średnich 2023/24 (zdjęcie ilustracyjne) Rekrutacja do szkół średnich 2023/24. Kiedy złożyć wniosek? [TERMINY]

Nieco więcej czasu na załatwienie spraw formalnych mają rodzice np. w Sopocie, czy Płocku.

Cały marzec (od 1 do 31 marca do godz. 15:00) na złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dają opiekunom przedszkola w Sopocie

- podaje portalsamorzadowy.pl.

Natomiast jeśli chodzi o Połock, tam rekrutacja do przedszkola ruszyła 6 marca, a data jej zakończenia przewidziana jest na 17 marca 2023 roku, godz. 15:00.

Kto nie musi zdawać matury w 2023 roku? [LISTA] Lektury obowiązkowe matura 2023. Opublikowano pełną listę. Znów zmiany

Więcej o: