Dziewczynka "w czepku urodzona" w Brazylii. Taki poród zdarza się raz na 80 tysięcy przypadków

W brazylijskim szpitalu odbył się wyjątkowy poród - dziewczynka "w czepku urodzona". To przypadek jeden na 80 tysięcy urodzeń.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Obalamy mity dotyczące porodu

Zwrot "w czepku urodzony" określa wyjątkowego szczęściarza. Ta dziewczynka na pewno zasługuje na to miano, gdyż dosłownie przyszła na świat "w czepku", a ściślej rzecz biorąc, w worku owodniowym. Takie narodziny są bardzo rzadkie - zdarzają się tylko raz na 80 tysięcy porodów.

Urodziła się "w czepku". Położna określiła poród jako "magiczny"

W szpitalu Evangelico w Ipora w środkowo-zachodniej Brazylii Naiara Santos urodziła bliźniaczki - Rafaellę i Izabellę. Rafaella urodziła się normalnie, a jej siostra przyszła na świat w wynik cesarskiego cięcia i na dodatek "w czepku". Położna Leandra Campos, która była przy porodzie, rozmawiając z mediami określiła go jako "magiczny". Obie dziewczynki czują się dobrze i wraz z mamą zostały już wypisane ze szpitala.

Dziewczynka "w czepku urodzona". Czym jest poród w worku owodniowym?

Dziecko "w czepku urodzone", to dziecko, które przyszło na świat w worku owodniowym. Taki poród nazywamy porodem "en caul". Zdarza się raz na 80 tysięcy przypadków i jest spowodowany tym, że wspomniany worek owodniowy nie pęka naturalnie przy porodzie. Jednak nie stanowi to żadnego zagrożenia dla malucha. W takim przypadku worek owodniowy przecina lekarz, ponieważ dziecko musi zaczerpnąć powietrza. Istnieją pewne przesądy dotyczące dzieci "w czepku urodzonych". Najbardziej znany mówi, że taki maluch będzie mieć zawsze szczęście i jest właściwie skazane na sukces. Niektórzy uważają też, że takie dziecko nigdy nie utonie. 

Więcej o: