Królowa Elżbieta II - dzieci monarchini towarzyszą jej w ostatniej drodze. Ilu potomków doczekała?

Królowa Elżbieta II zostanie dziś pochowana. W ostatniej drodze monarchini towarzyszy cała rodzina królewska. Ilu dzieci doczekała się królowa Elżbieta II?

Dziś pogrzeb królowej Elżbiety II. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 (czasu polskiego) w Opactwie Westminsterskim. Zmarłą monarchinię żegnają nie tylko wszyscy Brytyjczycy, ale przede wszystkim jej najbliższa rodzina: dzieci, wnuki i prawnuki. 

Zobacz wideo Król Karol III i jego rodzeństwo wzięli udział w "czuwaniu dzieci" przy trumnie Elżbiety II - najpierw w Edynburgu, potem w Londynie

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Dzieci królowej Elżbiety II. Karol to niejedyny syn. Miał dwóch braci i siostrę

Brytyjska monarchini była żoną księcia Filipa. Swojego wybranka poznała w 1934 roku. Para po raz pierwszy spotkała się na ślubie księcia Kentu Grzegorza oraz księżniczki Mariny. Kilka lat później stworzyli związek, a w 1947 roku zostali małżeństwem. Królowa Elżbieta II i książę Filip zostali rodzicami czwórki dzieci, córki oraz trzech synów. 

Jako pierwszy na świat przyszedł Karol (1948), następnie Anna (1950), Andrzej (1960) oraz Edward (1964).

Królowa Elżbieta II - dzieci monarchini szły w pochodzie za trumną

Po śmierci brytyjskiej królowej jej najbliżsi biorą udział w trwających jedenaście dni uroczystościach żałobnych. W piątek król Karol III, a także księżniczka Anna oraz książęta Andrzej i Edward czuwali w wystawionej w londyńskiej Westminster Hall trumnie z ciałem monarchini. Ceremonia trwała kwadrans. W poniedziałek o godzinie 12 (czasu polskiego) rozpoczął się pogrzeb monarchini. W kondukcie żałobnym do Opactwa Westminsterskiego za trumną matki podążała czwórka jej dzieci.

Karol był pierwszy w kolejce do tronu. Został królem

Karol, najstarszy syn królowej Elżbiety II, zgodnie z zasadami sukcesji po śmieci brytyjskiej królowej został więc królem. 

Kolejny w kolejce do objęcia tronu jest książę William - najstarszy syn króla Karola III i Diany Spencer. Trzeci jest syn Williama oraz księżnej Kate - książę George. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA