Kiedyś staroświeckie, dziś modne i oryginalne. To imię nosi jedna z córek popularnego piłkarza

Kiedyś staroświeckie i brzydkie - dziś modne i oryginalne. O jakie imię chodzi? Oczywiście o Klarę, która od jakiegoś czasu pnie się w rankingach najpopularniejszych imion dla dziewczynek. To imię otrzymała również jedna z córek Roberta i Anny Lewandowskich, co spowodowało, że wiele par zdecydowało się również tak nazwać swoje dziecko.

Obecnie możemy zaobserwować powrót mody na imiona stare, przedwojenne, czyli takie, które nosili nasi dziadkowie i nasze babcie. W rankingu najpopularniejszych imion widzimy wzrost zainteresowania takimi imionami jak Stanisław, Franciszek, czy Ignacy dla chłopców, a także Klara, Zofia, czy Helena dla dziewczynek. Kiedyś uchodziły one za staroświeckie, dziś są uznawane za modne i niezwykle oryginalne.

Zobacz wideo Dieta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka. Jak powinna wyglądać?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Klara - imię jak dla zakonnicy? Niekoniecznie!

Rodzice, szukając inspiracji w poszukiwaniu imienia dla swojego dziecka, przeglądają nie tylko strony rankingów, ale także wertują rodzinne historie i bacznie przyglądają się drzewu genealogicznemu. Obecnie powraca moda na imiona stare, przedwojenne, które nosili nasi przodkowie. Jeszcze kilka lat temu rodzice, którzy decydowali się nazwać dziecko po dziadku, czy babci słyszeli, że jest to imię brzydkie, staroświeckie, jak dla zakonnicy, albo księdza. Jednak dziś imiona te uchodzą za niezwykle modne i popularne, a rodzice, nazywając tak swoje dzieci wyprzedzili trendy.

Jednym z takich imion jest Klara, której szczyt popularności był mocno zauważalny kilkadziesiąt lat temu. Wielu rodziców przyznaje, że decydując się na nazwanie tak swojej córeczki, mieli na uwadzę nie tylko piękne znaczenie tego imienia, ale także ogromny sentyment do babci, czy cioci, która miała tak samo na imię.

Imię Klara zdecydowali się również nadać swojej pierwszej córce Robert i Anna Lewandowscy. Ich córka, całkiem niedawno obchodziła swoje urodziny. Tym faktem również zdecydowali się podzielić ze swoimi fanami.

 

Lekcje religii (zdjęcie ilustracyjne)Religa albo etyka - uczeń musi wybrać. Zmiana, która niepokoi rodziców

Klara - znaczenie tego wyjątkowego imienia

Imię Klara pochodzi z języka łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika clarus, który oznacza "jasny", "jaśniejący", "sławny". Zatem oznacza dziewczynkę, której nadanie tego wyjątkowego imienia wróży jasną i szczęśliwą przyszłość. Jest to imię idealne dla dzieci urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Strzelca i Ryb.

Kobiety noszące to imię, cenią sobie bogactwo i wygodę. Lubią luksus. Są uparte, ale też niezwykle zachowawcze. Chętnie otaczają się dobrami luksusowymi, które gwarantują wysoki poziom życia. Chociaż z drugiej strony cechuje je silny kontakt z naturą i chęć przebywania z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Cenne dla nich są również dobre relacje z rodziną, o które często - kosztem własnego życia - zabiegają.

Meghan MarkleMeghan Markle wyznała, że jej syn otarł się o śmierć. "Byliśmy wstrząśnięci"

Więcej o: