Zaprezentowano badania dotycz帷e projektu sztucznego 這篡ska. Ma zwi瘯szy prze篡walno嗆 wcze郾iak闚

Na 安iatowym Kongresie Medycyny P這dowej Hersonissos na Krecie przedstawiono nowe badania dotycz帷e projektu sztucznego 這篡ska. To rozwi您anie mo瞠 uratowa 篡cie wielu wcze郾iak闚.

O projekcie poinformowała na Instagramie specjalistka położnictwa, ginekologii i perinatologii. dr n. med. Anita Hamela-Olkowska. Najnowsze badania dotyczące sztucznego łożyska zostały przedstawione na Światowym Kongresie Medycyny Płodowej w Hersonissos na Krecie w niedzielę 26 czerwca. Projekt dr Alana Flake'a z Children’s Hospital of Philadelphia ma znaleźć zastosowanie w przypadku skrajnych wcześniaków, czyli dzieci, które przyszły na świat w 23-24 tygodniu życia.

 Zaprezentowano badania dotyczące projektu sztucznego łożyska

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Jak ochłodzić pokój dziecka?Jak schłodzić pokój dziecka? Wielu otwiera okna i zapomina o jednym. Wystarczy 5 zł

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Jak wyjaśniła dr n. med. Anita Hamela-Olkowska, projekt przeszedł już badania na modelu zwierzęcym, czyli płodach owczych. Zakłada, że w sztucznym łożysku płód będzie znajdował się w środowisku płynnym, możliwe zbliżonym do macicy matki. Zostanie umieszczony w ochraniającym przed dźwiękiem oraz światłem miękkim pojemniku wykonanym z biokompatybilnych materiałów.

Płód zostanie podłączony przez pępowinę do systemu specjalnych rurek, a następnie do oksygenatora, czyli urządzenia, które zapewni mu niezbędną ilość tlenu. Przez pępowinę płód będzie również otrzymywał składniki odżywcze, hormony i inne substancje potrzebne do jego prawidłowego rozwoju

- wyjaśniła ekspertka i dodała, że rozwiązanie to będzie przełomem w opiece neonatologicznej.

Sztuczne łożyska mają zwiększyć przeżywalność skrajnych wcześniaków oraz zminimalizować poważne konsekwencje związane z przedwczesnym urodzeniem dzieci.

Ta niewątpliwa rewolucja w medycynie płodowej i neonatologii dzieje się na naszych oczach

- podsumowała dr n. med. Anita Hamela-Olkowska.

 
Wi璚ej o: