Wypisał komunijne żądania do chrzestnej. "12 tys. na przyjęcie. Uzbierałaś już tyle? Sukienkę sponsoruje babcia"

Komunia to aktualnie, tuż obok ślubów, jedna z najpopularniejszych uroczystości rodzinnych w Polsce. Rodziców często przeraża koszt organizacji przyjęcia - ceny "talerzyka" w restauracji zaczynają się od 100 zł, a w niektórych prestiżowych hotelach sięgają 400 zł. W sieci pojawiła się wiadomość do chrzestnej dziecka, którego uroczystość odbędzie się za rok. Rodzice chcą, aby kobieta partycypowała w kosztach organizacji przyjęcia.

Więcej ciekawych historii znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

W maju rozpoczyna się okres pierwszych komunii świętych. Zgodnie z przepisami Kościoła katolickiego, do komunii idą dzieci uczące się w III klasie szkoły podstawowej, czyli 9-latkowie. Ich rodzice często chcą, by pociechy zapamiętały ten dzień jak najlepiej. Dlatego decydują się na zorganizowanie przyjęcia w rodzinnym gronie - a to wiąże się zazwyczaj z ogromnymi kosztami.

Powrót do szkoły. Dariusz Chętkowski, polonista w XXI LO w Łodzi: - Kanon potrzebuje zmiany, ale to powinny być propozycje różnych środowisk. A teraz pochodzą one ze środowiska katolicko-oazowego skupionego wokół ministra edukacji i nauki. Nie każdy młody człowiek odnajdzie sens życia, czytając żywot Jana Pawła IIChętkowski przed maturą: w szkole zapanował duży strach

"Całość wyniesie 12 tysięcy złotych. Uzbierałaś już tyle?"

W organizację przyjęcia czasem angażują się chrzestni dziecka, choć oczywiście nie mają takiego obowiązku. Zgodnie z zasadami Kościoła, chrzestni to bowiem osoby przedstawione w czasie sakramentu chrztu jako wspierające rozwój religijny i duchowy ochrzczonego. 

Najwidoczniej innego zdania byli rodzice, którzy wysłali do chrzestnej dziecka wiadomość o następującej treści: "Teściowa wspominała, że masz odłożone pieniądze dla mojego dziecka. Za rok jest komunia. Zapłaciliśmy zaliczkę za salę 2 tys. zł, całość wyniesie jakieś 12 tys. Uzbierałaś już tyle?" - czytamy.

Autor wiadomości wielkodusznie dodaje, że chrzestna nie musi się już martwić o sukienkę dla dziewczynki, bo zasponsoruje ją babcia. "Oczywiście jesteś zaproszona" - dodaje rodzic.

Możemy jedynie się domyślać, jak zdziwiona musiała być wiadomością jej adresatka.  

Kobieta urodziła niedawno swoje dwunaste dziecko. 'Presja zniknęła'.Kobieta chciała mieć 16 dzieci, urodziła 12. Twierdzi, że ma dość

Komunia to duży wydatek

To, jak dużo kosztuje zorganizowanie komunijnego przyjęcia w lokalu w 2022 roku, zbadali dziennikarze serwisu Fakt. Ich zdaniem, po podliczeniu wszystkich kosztów, możemy mieć do czynienia z sumą sięgającą 10 tys. złotych. Za tę kwotę można zorganizować nawet niewielkie wesele.

Świecka komunia podzieliła rodziców i oburzyła księdza. 'Jak margaryna zamiast masła'Ile kosztuje zorganizowanie komunii? Ceny są naprawdę wysokie

Więcej o: