Dekoracje na 11 listopada kojarzą się głównie z flagą narodową. I jest to bardzo dobre skojarzenie. Jeśli szukamy pomysłów na dekoracje na 11 listopada, to przede wszystkim powinny opierać się one na dwóch kolorach: białym i czerwonym, czyli na naszych barwach narodowych. Pamiętajmy, że w dniu święta narodowego szczególnie eksponowane powinny być wszystkie nasze symbole narodowe, tj. godło, flaga państwowa, a także hymn. Wszystkie one chronione są prawnie, dlatego jeśli decydujemy się na ich pokazywanie, to powinniśmy to robić godnie i z szacunkiem.
Przede wszystkim na każdym domu powinna zawisnąć flaga narodowa. Pamiętajmy, aby wywiesić ją w miejscu dobrze widocznym, gdzie będzie mogła swobodnie powiewać. Flaga powinna być mocno osadzona na drzewcu, materiał czysty i wyprasowany. Nie ma bowiem nic gorszego niż widok zabrudzonej i pogniecionej flagi państwowej.
Jeśli nie posiadamy balkonu czy innego miejsca, gdzie moglibyśmy wywiesić flagę, wówczas możemy przygotować dekorację na okno na 11 listopada. W tym przypadku możemy posłużyć się wydrukiem jednej z wielu grafik patriotycznych, które można znaleźć w internecie lub wykonać dużych rozmiarów kotylion, który zawiesimy w oknie. Inne przykłady dekoracji do zawieszenia w oknie to:
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić dekorację na 11 listopada to uspokajamy, że wcale nie musi być to trudne. Wystarczy mieć pod ręką papier, bibułę, wstążki w kolorze białym i czerwonym, aby wyczarować wyjątkowe dekoracje, które będą wszystkim przypominać o nadchodzącym święcie. Warto posiłkować się pomysłami z internetu lub samodzielnie zaprojektować ozdobę, która może zawisnąć w oknie, przed domem lub stanąć na honorowym miejscu w naszym domu. Nie ukrywamy, że potrzebna będzie odrobina zdolności manualnych, jednak warto podjąć to wyzwanie wraz z dziećmi, gdyż jest to dobry sposób na naukę przez zabawę, ale także na zacieśnianie więzi rodzinnych.
Do wykonania biało czerwonej mapy, którą można zawiesić w oknie, potrzebny będzie nam atlas, dzięki któremu naszkicujemy kontury mapy, a także kartka w wybranym formacie. Kiedy kontur będzie już gotowy, należy wyznaczyć środek mapy i delikatnie naszkicować linię dzielącą ją na pół. Następnie górną część wystarczy zamalować na biało, a dolną na czerwono. Aby zintensyfikować efekt, kontur mapy warto pogrubić czarnym markerem.
Zobacz też: Święto Niepodległości. Kiedy jest Dzień Niepodległości? Co to za święto?