1000 plus będzie zastrzykiem pieniędzy dla wielu rodziców. Jest jednak warunek

1000 plus stanie się realne, ale nie za sprawą waloryzacji świadczenia "Rodzina 500 Plus". Dodatkowe pieniądze zapewni Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, jednak na konkretnych zasadaCH.

Niektórzy rodzice wyczekują waloryzacji dotychczasowego świadczenia "Rodzina 500 plus". Nic nie wskazuje jednak, aby ta kwota wzrosła. Zastrzyk pieniędzy niektórym rodzicom ma jednak zagwarantować nowe świadczenie, które wejdzie w życie już w 2022 roku. Mowa tu o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym, którzy rządzący zapisali w Polskim Ładzie.

1000 plus zastrzykiem pieniędzy dla wielu rodziców.

Nowy program, który ma zachęcić Polski i Polaków do powiększania rodzin, został przyjęty przez rząd we wtorek 17 sierpnia. Ma on zagwarantować aż 12 tys. na dziecko. Żeby dostać pieniądze, trzeba jednak spełnić pewien warunek. Chodzi o liczbę dzieci.

Matka z dzieckiemZUS chce wstrzymania wypłat zasiłku macierzyńskiego. Kto nie dostanie pieniędzy?

Zobacz wideo Natalia Szroeder bawi się z młodszym bratem na imprezie

Pieniądze będzie można dostawać na drugie i każde kolejne dziecko w wieku do 12. do 36 miesięcy. Rodzice będą mogli wybrać, w jakiej formie wolą dostać pieniądze. Możliwe jest otrzymywanie 1000 zł miesięcznie przez rok, albo 500 zł miesięcznie, ale przez dwa lata. Środki będzie można wykorzystać w dowolny sposób - opłacając miejsce w żłobku, wynagrodzenie dla niań, Pokrywając koszt samodzielnego opieki nad dzieckiem itp.

Prawo do Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będzie przysługiwać także rodzicom, które już w dniu wejścia ustawy mają drugie i kolejne dzieci w wieku od ukończenia 12. do 36. miesiąca życia. Na takie dzieci świadczenie będzie przysługiwało proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy do czasu ukończenia przez drugie lub kolejne dzieci 36. miesiąca życia

- czytamy na stronie rządowej gov.pl.

Z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego będzie można korzystać pobierając także inne świadczenia, jak np. 300 plus oraz 500 plus. W praktyce oznacza to, że osoby, które zdecydują się dostawać 500 zł miesięcznie przez dwa lata, w połączeniu ze świadczeniem "Rodzina 500 plus" dostaną dodatkowo aż tysiąc złotych na drugie i każde kolejne dziecko.

Aby otrzymać środki, trzeba będzie wypełnić i złożyć elektroniczne odpowiedni wniosek. Należy wykonać to z pomocą profilu zaufanego, poprzez zalogowanie się przez konto bankowe, portal PUE ZUS, czy Emp@tia. Wniosek będzie dostępny w wersji elektronicznej i w takiej formie świadczeniobiorcy będą składać go w ZUS. 

Ginekolog zapładniał pacjentki własną spermą. Ma minimum siedemnaścioro dzieciGinekolog zapładniał pacjentki własną spermą. Ma minimum siedemnaścioro dzieci

Więcej o: