Syn Kate Middleton i księcia Williama skończył osiem lat. Od tej pory obowiązuje go nietypowa zasada

Książę George skończył osiem lat. Zgodnie z tradycją obowiązującą w brytyjskiej rodzinie królewskiej, od tej pory syna Kate Middleton i księcia Williama będzie obowiązywała pewna zasada. Dotyczy ubioru.

Członków brytyjskiej rodziny królewskiej obowiązuje szereg zasad i tradycji. Pisaliśmy już o zwyczajach dotyczących dzieci przystępujących do sakramentu chrztu, ale to nie wszystko. Okazuje się, że z czasem muszą przywyknąć do przestrzegania kolejnych norm. Chociażby tych, dotyczących ubioru.

Syn Kate Middleton i księcia Williama skończył osiem lat

Kate Middleton i książę William mają troje dzieci - córeczkę Charlotte, oraz dwóch synów - Louisa i George'a. Najstarszy z rodzeństwa książę George w czwartek 22 lipca skończył osiem lat. Dotychczas chłopczyk podczas oficjalnych uroczystości, był widywany w krótkich szortach, niezależnie od pogody. Nie każdy wie, że dysponował pokaźną kolekcją krótkich spodenek, a jego stroje były zgodne z królewską tradycją pochodzącą jeszcze z XVI w. Zgodnie z nią mali arystokraci od urodzenia musieli nosić szorty.

Bon turystyczny można wykorzystać na wakacje w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Polski bon turystyczny będzie dostępny również w kolejnych latach? "Był to pomysł znakomity"

Zobacz wideo Piotr Żyła zabrał dzieci na wakacje, a Justyna korzysta z "wolnego" i cyka fotki

Ekspert od brytyjskiej etykiety William Hanson w magazynie Harper's Bazaar tłumaczył, że zgodnie z angielskim zwyczajem szorty u małych chłopców to jeden z cichych wyznaczników warstwy społecznej. Spodnie są odpowiednie dla starszych chłopców oraz mężczyzn. Arystokraci nie chcą, aby członek ich rodziny był uważany za przypadkową osobę z przedmieścia.

Co ciekawe, gdy spojrzymy na zdjęcia księcia Williama i Harry'ego z młodości, zobaczymy, że w dzieciństwie byli ubierani w podobnym stylu, jak George. William Hanson wyjaśnia, iż zgodnie z tradycją chłopiec awansuje do noszenia długich spodni w okolicach ósmego roku życia. Niemowlęta w brytyjskiej rodzinie królewskiej do pierwszego lub drugiego życia noszą suknie (podobne do tych, w których chrzci się dzieci), a następnie ubiera się je w ubrania złożone z niezłączonych ze sobą nogawek, przypominających szorty. Zwyczaj ten nosił nazwę breechingu.

Mimo to, w życiu księcia George'a zdarzały się już sytuacje, w których łamał tradycję. Nosił szorty na oficjalnej kartce świątecznej z 2018 roku. Wówczas rozpętała się dyskusja, czy książęca para Cambridge nie złapała protokołu, tłumaczono jednak, że zdjęcie nie zostało wykonane podczas oficjalnego wyjścia. 

Meghan MArkle zwolniła nianięLilibet i Archie mają inne nazwisko niż pociechy Williama. Dlaczego?

Więcej o: