Filmy o świętach - co będziemy oglądać w tym roku?

Filmy o Świętach Bożego Narodzenia muszą być dopasowane do wszystkich członków rodziny. Jakie propozycje najbardziej sprawdzą się podczas tych świąt?

1. To właśnie miłość (2003)

Niezwykle ciepły i romantyczny film z doskonałą obsadą. Możemy w nim zobaczyć min. Hugh Grant'a, Colin Firth'a, Billy Bob Thornton'a, Keira Knightley'a, Emmę Thompson czy Rowana Atkinsona. Film opowiada historie bohaterów w różnej sytuacji, o różnej przeszłości, z różnym bagażem doświadczeń, kochanych i kochających, choć w zupełnie inny sposób. Wszystkie historie dzieją się w przedświątecznym czasie w sercu Londynu. Wszystkie łączą się w ciekawy sposób. Jaki? Obejrzycie i sprawdźcie sami.

2. Listy do M. (2011, 2015, 2017)

Ten film jest polską wersją hitu "To właśnie miłość". Stanowi zlepek historii kilku osób, rodzin i przyjaciół. Dotyczy świąt, miłości, przyjaźni – w kilku obliczach. Z pozoru historie nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak na koniec filmu wszystkie się ze sobą łączą. Film został bardzo dobrze przyjęty przez młodszych i starszych, można go oglądać wiele razy i wciąż wzbudza tak samo pozytywne emocje. Ma trzy części i nie wiadomo, czy nie będzie kolejnych. Jeszcze go nie widzieliście? Jak najszybciej powinniście nadrobić zaległości.

3. Ekspres polarny (2004)

Film w reżyserii Roberta Zemeckisa w wersji animowanej dedykowany dzieciom i nie tylko. W bardzo piękny sposób przedstawia kwestię wiary w Świętego Mikołaja oraz w ducha Świąt. Jest to opowieść o chłopcu, podróżującym magicznym pociągiem do krainy Mikołaja. Podczas drogi ma mnóstwo ciekawych przygód, poznaje wielu nowych przyjaciół, a przede wszystkim zaczyna rozumieć magię Gwiazdki. W filmie można usłyszeć lubiany głos Toma Hanks'a, który dał głos jednemu z głównych bohaterów

4. Pada Shrek (2007)

Kolejna propozycja z serii filmów animowanych. „Pada Shrek” to świąteczna wersja filmu o przygodach zielonego ogra o imieniu Shrek. Tego bohatera pokochały dzieci w każdym wieku. W tym filmie stara się on zorganizować święta dla członków swojej rodziny. Okazuje się jednak, że nie jest to takie oczywiste, bowiem jego bliscy mają inne plany. Jak ostatecznie będą wyglądały święta w rodzinie Shreka?

5. Mikołaj i spółka (2017)

Ten francuski film opowiadający o perypetiach Świętego Mikołaja został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez młodszych, jak i starszych odbiorców. Jest zabawny, a fabuła bardzo wciągająca. Co się dzieje, gdy przed Świętami rozchorują się wszystkie elfy? Nagle okazuje się, że niedyspozycja elfów paraliżuje przygotowywanie świątecznych podarunków - nie ma komu zapakować prezentów. Aby uratować Gwiazdkę, Święty Mikołaj musi ruszyć na poszukiwanie lekarstw dla swoich pomocników. Czy uda mu się pomóc elfom? Kogo spotka na swojej drodze?

6. Magiczne święta (2000) "Magiczne święta"

To norweska odpowiedź na "Opowieści z Narnii". Film z gatunku fantasy opowiada o kilku dzieciach, które znajdują magiczną grotę, umożliwiającą przedostanie się do fantastycznego świata. Po drugiej stronie bohaterów czekają cudowne przygody i zadania do wykonania. Bowiem Święta zbliżają się wielkimi krokami, a magiczna kraina jest w niebezpieczeństwie. Jak bohaterowie poradzą sobie z walką ze złym przeciwnikiem?

7. Mikołaju, ratuj! (2015)

Kolejna propozycja świątecznego kina familijnego. Film opowiada o niecodziennym wydarzeniu, które odbywa się w święto Bożego Narodzenia. W ten wyjątkowy dzień wiecznie zapracowany ojciec zamienia się ciałem ze swoim 11-letnim synem. Jak potoczą się ich losy za sprawą tej świątecznej magii? Dowiedzcie się sami, oglądając film, a zapewniam was, że będzie to nie tylko ciekawa przygoda, ale i wspaniała zabawa dla całej rodziny.

8. Grinch: świąt nie będzie (2000)

Cudowna opowieść o Grinchu dedykowana jest młodszym i starszym, a dla tej drugiej grupy jest pewnego rodzaju powrotem do dzieciństwa. Akcja dzieje się w niewielkiej wiosce „Ktosiowo”, której mieszkańcy pełną parą przygotowują się do świąt. W pobliżu Ktosiowa mieszka Grinch - bohater o nieco innej powierzchowności; ma zielone i owłosione ciało. Poza tym ma dość nietypowe podejście do Bożego Narodzenia - nienawidzi Świąt i ludzi, a co więcej - zależy mu na tym, by każdy był tak samo nieszczęśliwy jak on. Co może zmienić podejście Grincha do Świąt? Czy jest jakakolwiek nadzieja, że dostrzeże on magię Świąt?

9. Kevin sam w domu (1990) i Kevin sam w Nowym Jorku (1992)

Oglądanie Kevina to już niemal tradycja i obowiązkowy element każdych świąt. Chyba nie trzeba mówić, o czym opowiada ten film, bo zna go niemal każdy. Przygody Kevina, którego rodzice zostawiają samego w domu, to hit dla młodszych i starszych. Świetna rozrywka dla całej rodziny.

"Świąteczny książę: Królewskie dziecko" - trzecia część hitu Netflixa

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.