Pierwsza animacja o homoseksualnej miłości nastolatków. 4-minutowy filmik miał już 20 milionów wyświetleń

Krótka animacja zatytułowana "In a Heartbeat" ("Od pierwszego wejrzenia") to historia opowiadająca o miłości dwóch nastoletnich chłopców. Jest pierwszą animacją na świecie podejmującą taki temat.

W krótkim czterominutowym filmiku, który na YouTube doczekał się już ponad 20 milionów wyświetleń, przedstawiono historię Sherwina zakochanego w swoim koledze z klasy, Jonathanie. Uczucie zostało zobrazowane sympatycznym bohaterem, sercem, dosłownie wyrywającym się z piersi rudego chłopca. Animacja pokazuje rozterki Sherwina, który na początku jest zawstydzony swoim uczuciem. W nawiązaniu kontaktu z Jonathanem nie pomagają mu także szkolni koledzy, którzy karcąco patrzą na zainteresowanie sobą chłopców. Ostatecznie okazuje się, że Sherwin niepotrzebnie ukrywał się ze swoim uczuciem, ponieważ Jonathan je odwzajemnia.

 

Pomysł był inny

Autorami animacji są Beth David i Estaban Bravo, studenci Ringling College of Art & Design na Florydzie. Estaban obecnie pracuje w Blue Sky Studios - studiu mającym na koncie takie hity, jak Epoka lodowcowa czy Horton słyszy Ktosia.

Animacja to ich praca magisterska. Kiedy zaczynali nad nią pracować w styczniu 2016 roku, miała być historią o miłości chłopca i dziewczyny. Dopiero przyjaciółka Beth zainspirowała twórców do zmiany pomysłu.

Żeby sfinansować projekt, studenci zaczęli zbierać pieniądze za pomocą Kickstartera. Ostatecznie uzbierali ponad 14 tysięcy dolarów (ok. 49 982 złotych).

Beth i Estaban nie spodziewali się, że film zdobędzie taką popularność w internecie i doczeka się kilkudziesięciu milionów wyświetleń:

- To szaleństwo. Jako dwoje ludzi, którzy zrobili swój pierwszy film, Beth i ja jesteśmy naprawdę podekscytowani, że ludzie podeszli do niego tak emocjonalnie.

"Chcę jeszcze!"

Ludzie zachwycali się animacją. W komentarzach pod filmem można było przeczytać m.in. takie wpisy:

- Fakt, że czterominutową animacją wywołaliście u mnie więcej emocji, niż podczas oglądania pełnometrażowego filmu pozwala mi sądzić, że zrobiliście kawał dobrej roboty. Chciałbym, żeby powstała dłuższa wersja.

- Mam nadzieję, że moje dzieci to zobaczą. Po obejrzeniu tego zrozumieją, że miłość to miłość, niezależnie od płci.

- Zawsze czułem się trochę dziwnie w towarzystwie osób homoseksualnych. Nic osobistego. To wideo wszystko zmieniło. Pokazało, że osoby homoseksualne są takie same, jak wszyscy. Pokazało, że ich miłość też może być niewinna. Uwielbiam to wideo.

Przetarli szlaki

Beth ma nadzieję, że projekt pokaże dużym studiom tworzącym animacje, jakie tematy warto poruszać w swoich produkcjach:

- Część z nas jest świadomych tego, że animacja jest małym kroczkiem do tego, żeby zacząć normalnie postrzegać homoseksualne związki. Mam nadzieję, że większe studia i produkcje poczynią kroki w kierunku tego, co zapoczątkowaliśmy my.

To też może cię zainteresować:

Anna Lewandowska radzi karmiącym mamom, czego nie jeść. "Brak wiedzy powala na kolana" - piszą

Wyprostowała włosy prostownicą dwulatce. Pytamy fryzjera, jak takie zabiegi wpływają na włosy dziecka

"To się wkłada do telewizora" - dzieci zastanawiają się do czego służyły pocztówki dźwiękowe

Więcej o: