10 obowiązkowych przedmiotów w torebce każdej mamy. Nosicie?

Pomimo że nie panuje w niej nienaganny porządek, jest dokładnie przemyślanym projektem. Jej zawartość niejednokrotnie ratuje życie. Dosłownie i w przenośni. Co każda mama nosi ze sobą codziennie w torebce?

Damskie torebki. Podobno są symbolem kobiecego bałaganiarstwa, ale z pewnością ta obiegowa opinia nie sprawdza się w przypadku każdej z nas.

Psychologowie, tylko na podstawie zawartości kobiecej torebki, potrafią określić czy ich właścicielka jest romantyczką, osobą przezorną i przewidującą, zwariowaną nastolatką czy miłośniczką gadżetów.

Gdyby przeanalizować zawartość torebek młodych mam, oprócz zestawu standardowego (klucze, telefon, portfel, dokumenty, błyszczyk, krem do rąk, długopis) znajdą się tam przedmioty świadczące o tym, że właścicielki to osoby przezorne, nadgorliwe, opiekuńcze. Bez czego mama nie wyjdzie z domu?

Torebka mamyTorebka mamy Zawartość torebki Oli: mamy i dziennikarki. Fot: archiwum gazeta.pl

1. Chusteczki higieniczne
Obowiązkowe nie tylko w torebce mamy, ale i w każdej kieszeni. Przydają się do wycierania nosa, łez, mokrych od deszczu ławek, huśtawek, zjeżdżalni.

2. Chusteczki nawilżające
Ważniejsze od szminki, pudru i ulubionych perfum. Doświadczona mama - pomimo że zdaje sobie sprawę z tego, że nie są ekologicznym gadżetem - ma je zawsze na wyciągnięcie ręki. Niezbędne podczas przewijania w terenie, a w przypadku starszych dzieci, idealne do wytarcia rąk, kiedy nie ma dostępu do wody.

3. Plasterki
Najlepiej te kolorowe. Peppa, Minionki – zgodnie z zainteresowaniami podopiecznego. Plasterek i całus mamy są w stanie ukoić płacz podczas drobnych wypadków na spacerach i placu zabaw.

4. Zapasowe body lub majtki (dla dziecka)
Bez znaczenia czy jesteś mamą przedszkolaka czy roczniaka. Mokra trampolina, huśtawka, lądowanie w kałuży czy w mokrej trawie - znajome sytuacje? Zapasową  bieliznę często pakujemy do torebki nieco "na wyrost", ale możesz być pewna, w dniu kiedy jej nie weźmiesz, okaże się niezbędne.

5. Skarpetki
Dzieci w wózkach  - w ciepłe dni - uwielbiają je ściągać i wyrzucać, te starsze, wiadomo, kiedy tylko spotkają na swojej drodze okazałą kałużę, nie potrafią się jej oprzeć.

6. Okulary słoneczne
Tym razem coś dla ciebie. Ukryją worki pod oczami po nieprzespanej nocy z ząbkującym maluchem lub fakt, że zdążyłaś pomalować tylko jedno oko. Niezbędne na nasłonecznionym placu zabawa, a także podczas spacerów, kiedy zatrzymujecie się przy każdej gałązce i biedronce.

7. Mała zabawka

Zawartość torby każdej mamy?Zawartość torby każdej mamy? fot: archiwum prywatne (j.biszewska)

Nigdy nie wiesz, kiedy utkniesz w korku w autobusie, albo w kolejce w sklepie. Czasami wyczarowanie z torebki ulubionej zabawki malucha ratuje życie. Tobie i ludziom wokół. Wie o tym każda doświadczona mama, która musi z dzieckiem załatwić sprawy na poczcie czy w urzędzie.

8. Owoc lub ciasteczko (najlepiej owsiane)
Oczywiście, że wszystkie dbamy o to, aby dzieci jadły w regularnych porach, pięć posiłków dziennie. Ale czasami - np. po długim wyczerpującym dniu – ulubiona przekąska dziecka okazuje się jedyną motywacją do tego, aby zmobilizowało się i miało siły na dojście do domu.

9. Butelka wody
Przydaje się nie tylko do picia. Niezastąpiona do przemywania rąk, kiedy dziecka, podczas spaceru, dotknie np. psiej kupy. Niestety, nie wszyscy właściciela psów dbają o czystość okolicy.

10. Balsam do ust
Niezbędny latem, zimą i wiosną. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma spierzchnięte usta. Ten owocowy od „Hello Kitty” wiadomo, że najfajniejszy.

 

Więcej o: