Niemowlę - najnowsze artykuły

  • Khloe Kardashian o karmieniu piersią: 'To była tortura. Nienawidziłam każdej minuty'
  • Bank Mleka Kobiecego. 1665 litrów cennego mleka kobiecego zebrane i zamknięte w 20 tys. butelek
  • Biustonosz do karmienia? Dzięki naszym 9 poradom kupisz stanik idealny

    Biustonosz do karmienia? Dzięki naszym 9 poradom kupisz stanik idealny

    Biustonosz do karmienia to must have każdej karmiącej mamy. Może on pomóc w dyskretnym i komfortowym karmieniu w miejscach publicznych, czy radzeniu sobie z bolesnością sutków i pleców. Nieocenioną pomocą może okazać się dobry stanik do karmienia. Jak wybrać najlepszy? Oto nasze rady.

    ZI
  • Biustonosz do karmienia - moda w służbie kobiet

    Biustonosz do karmienia - moda w służbie kobiet

    Biustonosz do karmienia jest wynalazkiem na miarę dzisiejszych czasów. Przez wiele kobiet nazywany niezbędnym narzędziem codziennym, ułatwiającym funkcjonowanie w nowej roli.

    Ewelina Zaranek
  • Otulacz dla noworodka. Jaki kokon dla noworodka wybrać?

    Otulacz dla noworodka. Jaki kokon dla noworodka wybrać?

    Otulacz dla noworodka to coraz bardziej popularny sposób na ochronę najmniejszych dzieci przed zmiennymi warunkami zewnętrznymi: przeciągami czy zmianami temperatury. Niedawno urodzone maleństwa znajdują się momentalnie w zupełnie nowym dla siebie środowisku, pełnym przestrzeni i nowych kształtów. Taki zastyrzyk nowości bywa postrzegany jako niekomfortowy dla dziecka. Czy warto więc zaopatrzyć się w otulacz dla noworodka?

    Kamil Michaluk
  • Skóra noworodka - wygląd, pielęgnacja i najczęstsze problemy

    Skóra noworodka - wygląd, pielęgnacja i najczęstsze problemy

    Skóra to nasz największy organ. Pierwsze dni po narodzinach to czas wielkich zmian nie tylko dla rodziców maleństwa, ale przede wszystkim dla niego samego. Już nie jest dłużej bezpiecznie ukryte w brzuchu mamy. Pierwszy kontakt ze światem zewnętrznym, bakteriami, wirusami - z tym wszystkim poradzić musi sobie organizm maluszka.

    M. Wołoszyn
  • Ząbkowanie u dzieci - kalendarz, najczęstsze objawy, sposoby na łagodzenie bólu

    Ząbkowanie u dzieci - kalendarz, najczęstsze objawy, sposoby na łagodzenie bólu

    Ząbkowanie u dzieci to bardzo trudny okres. Co gorsza, nie łatwo ustalić jak długo będzie trwał, gdyż kalendarz ząbkowania to indywidualna kwestia u każdego dziecka. Dodatkowego stresu ząbkowanie u niemowlaka przysparza rodzicom, którzy pierwszy raz przechodzą przez ten problem. Często bowiem nie mogą oni ustalic przyczyn złego samopoczucia niemowlaka, który bywa rozdrażniony i płaczliwy, do tego ma gorączkę. Tak właśnie często objawia się ząbkowanie u niemowląt.

    M. Wołoszyn
  • Noworodkowi po narodzinach należy zostawić mokre rączki. Położna zaskoczyła internautów
  • Mama karmiła piersią w restauracji fast-food. Zwrócono jej uwagę. Musiała opuścić lokal
  • Łapki niedrapki - czy warto w nie zainwestować? Co mówią zwolennicy a co przeciwnicy?
  • Łóżeczko dla niemowlaka - zwyczajne czy z wyposażeniem?

    Łóżeczko dla niemowlaka - zwyczajne czy z wyposażeniem?

    Łóżeczko niemowlęce to podstawowy element wyprawki noworodka. Jak wybrać najlepszy model i czym się kierować podczas dokonywania zakupu? Jakie cechy powinno posiadać łóżeczko? Kupić model tradycyjnego łóżeczka, czy z dodatkowym wyposażeniem? Przeczytajcie, zanim wybierzecie się na zakupy.

    dd
  • Integracja sensoryczna i zaburzenia integracji sensorycznej - objawy i leczenie

    Integracja sensoryczna i zaburzenia integracji sensorycznej - objawy i leczenie

    Zaburzenia sensoryczne utrudniają prawidłowy rozwój i codzienne funkcjonowanie, gdyż odbiór i interpretacja bodźców sensorycznych nie odbywa się właściwie. Zaburzenia takie dotykają dzieci w różnym wieku (nawet niemowląt), a także dorosłych. Jakie są objawy zaburzeń integracji sensorycznej?

    dd
  • Syndrom dziecka potrząsanego: przyczyny, objawy, leczenie

    Syndrom dziecka potrząsanego: przyczyny, objawy, leczenie

    Syndrom dziecka potrząsanego (SBS) jest terminem służącym do opisania objawów, jakie powstają w wyniku potrząsania niemowlęciem lub małym dzieckiem. Gwałtowne wstrząsy prowadzą do urazów mózgu, a nawet śmierci. Choć SBS wiąże się najczęściej z przemocą wobec dzieci, to okazuje się, że do mikrouszkodzeń mózgu może dojść również w zupełnie innych, pozornie niewinnych okolicznościach. Co należy wiedzieć o syndromie dziecka potrząsanego?

    mb
  • Kokon dla dziecka - co to jest i do czego służy?

    Kokon dla dziecka - co to jest i do czego służy?

    Kokon dla dziecka cieszy się ostatnio popularnością. Gniazdko ma sprawić, że maluch będzie czuł się bezpiecznie, a i jego rodzice będą czuli się pewniej, gdy niemowlę śpi z nimi. Czy kokon dla dziecka jest bezpieczny?

    nn-k
  • Seplenienie: przyczyny, rodzaje wady, ćwiczenia

    Seplenienie: przyczyny, rodzaje wady, ćwiczenia

    Seplenienie, nazywane sygmatyzmem, jest jedną z najczęściej występujących wad wymowy u dzieci.Problem dotyczy niektórych głosek: s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż ś, ź, ć, dź. Przyczyny nieprawidłowości są bardzo różne, a kłopoty z wymową mogą mieć podłoże tak anatomiczne, jak i psychiczne. Jakie są rodzaje seplenienia?

    mb
  • Bunt trzylatka: przyczyny i objawy. Jak reagować?

    Bunt trzylatka: przyczyny i objawy. Jak reagować?

    Bunt trzylatka jest normalnym etapem rozwoju dziecka, z którym każdy rodzic musi się zmierzyć. To ważny krok na ścieżce rozwoju poznawczego. Przez tę fazę przechodzą wszystkie dzieci, choć manifestuje się to w różny sposób. Dlaczego dzieci się buntują?

    mb
  • Książeczka sensoryczna: co to jest? Kupić czy zrobić ją samemu?
  • Krem na zimę dla dzieci. O czym pamiętać, wybierając ochronny produkt dla malucha?
  • Rumień pieluszkowy: przyczyny, objawy, leczenie. Co robić, gdy się pojawi?

    Rumień pieluszkowy: przyczyny, objawy, leczenie. Co robić, gdy się pojawi?

    Rumień pieluszkowy, nazywany także pieluszkowym zapaleniem skóry, to nic innego jak odparzenie pośladków i okolic genitaliów, które najczęściej pojawia się wskutek błędów w higienie i pielęgnacji malucha. Ponieważ zmiany skóry u niemowląt bardzo szybko mogą się zaostrzyć i nadkazić, bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja i leczenie.

    mb
  • Ulewanie u niemowlaka. Czy to normalne? Jak sobie radzić?

    Ulewanie u niemowlaka. Czy to normalne? Jak sobie radzić?

    Ulewanie u niemowlaka, zarówno karmionego piersią, jak i mlekiem modyfikowanym, jest zjawiskiem fizjologicznym i zdarza się często. Mimo tego, że zwykle nie jest to objaw niepokojący, rodzice i tak martwią się, czy ich dziecko jest zdrowe.

    mb
  • Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak zacząć?

    Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak zacząć?

    Odpieluchowanie dziecka jest tematem, które stresuje nie tylko rodziców, ale często również i maluchów. To dlatego tak ważne jest działanie zdecydowane, choć z wyczuciem. Nie mniej ważna jest obserwacja dziecka, a i wybranie optymalnego momentu.

    mb
  • Nocne karmienie niemowląt: co warto wiedzieć

    Nocne karmienie niemowląt: co warto wiedzieć

    Nocne karmienie niemowląt spędza sen z powiek wielu rodzicom. Na pewnym etapie życia dziecka oraz w różnych okolicznościach jest jednak absolutnie konieczne. Dlaczego nocne karmienie niemowląt jest ważne? Czym różni się nocne karmienie niemowląt karmionych piersią i mlekiem modyfikowanym? Co warto wiedzieć o nocnym pokarmie mamy?

    mb
  • Mleko dla noworodka i niemowlaka: kobiece i modyfikowane

    Mleko dla noworodka i niemowlaka: kobiece i modyfikowane

    Mleko dla noworodka i niemowlaka - zarówno pokarm mamy, jak i mleko modyfikowane, jest podstawą diety dziecka. Dostarcza maluchowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, zapewniających mu prawidłowy rozwój i zdrowie. Jakie mleko dla noworodka i niemowlaka jest najlepsze? Co warto o nim wiedzieć?

    mb
  • Nauka pływania dla dzieci - od kiedy warto oswajać dziecko z wodą?

    Nauka pływania dla dzieci - od kiedy warto oswajać dziecko z wodą?

    Nauka pływania to nie tylko bardzo ważna i praktyczna umiejętność. Świetnie wpływa również na rozwój fizyczny dziecka, wzmacnia mięśnie i odciąża kręgosłup. To jednak przede wszystkim doskonała zabawa, którą dzieci mogą wykonywać w grupie ze swoimi rówieśnikami. Kiedy zacząć lekcje pływania?

    DD
  • Pediatra: Rodzice podważają decyzję lekarza, przyjeżdżają do szpitala, żeby zasięgnąć drugiej opinii

    Pediatra: Rodzice podważają decyzję lekarza, przyjeżdżają do szpitala, żeby zasięgnąć drugiej opinii

    - Zdarza się, że niespełna roczne dzieci mają cały panel badań wykonanych na życzenie rodziców. Bo dziecko było zbyt ospałe albo zbyt aktywne, albo inaczej przybierało na wadze niż było to napisane w książce - o różnicach w podejściu rodziców do leczenia dzieci mówi pediatra, dr Anna Krysiukiewicz-Fenger, ordynator oddziału pediatrii w Szpitalu im. Św. Rodziny w Warszawie.

    Joanna Biszewska
  • 12-miesięczne dziecko - co potrafi? Zabawki dla roczniaka

    12-miesięczne dziecko - co potrafi? Zabawki dla roczniaka

    12-miesięczne dziecko potroiło swoją wagę urodzeniową, jest coraz bardziej samodzielne i mobilne. Stoi, stawia pierwsze samodzielne kroki, lubi chodzić trzymane za rękę. Z roczniakiem nie sposób się nudzić, a obserwowanie jego rozwoju dostarcza wielu emocji.

    mb
  • Antybiotyki a karmienie piersią: co warto wiedzieć?

    Antybiotyki a karmienie piersią: co warto wiedzieć?

    Antybiotyki a karmienie piersią jest kwestią niepokojącą wiele mam, którym lekarz zaordynował antybiotykoterapię. Wówczas pojawia się wiele pytań. Czy to bezpieczne dla dziecka? Co robić w przypadku infekcji, która wymaga tak zdecydowanego leczenia? Może trzeba czasowo odstawić malucha od piersi?

    mb
  • 10-miesięczne dziecko: co potrafi? Rozwój malucha

    10-miesięczne dziecko: co potrafi? Rozwój malucha

    10-miesięczne dziecko jest bardzo energiczne i ruchliwe. Raczkuje, staje przy meblach, kuca, ochoczo przechodzi do raczkowania. Jest również małym bystrzakiem: nie tylko rozumie proste polecenia, ale i wie, jak zwrócić na siebie uwagę. Uwielbia rzucać klockami i popisywać się umiejętnościami. Fascynują go małe koraliki, guziki i okruszki. To sprawia, że opiekunowie 10-miesięcznego dziecka muszą być czujni i mieć oczy dookoła głowy.

    mb
  • 8-miesięczne dziecko: co potrafi? Jakie zabawki dla malucha?

    8-miesięczne dziecko: co potrafi? Jakie zabawki dla malucha?

    8-miesięczne dziecko jest nie tylko pocieszne, ale również coraz bardziej samodzielne i mobilne. Samo siedzi i umie przemieszczać się raczkując, niektóre maluchy zaczynają wstawać. Niemowlę bardzo dynamicznie rozwija się ruchowo, ale także intelektualnie i emocjonalnie. Obserwowanie go jest ekscytującym przeżyciem.

    mb
  • Podgrzewacz do butelek - czy warto go kupić i komu się najbardziej przyda?
Copyright © Agora SA