Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 wypełniony sprawdzianami. "Dzieci nie dają rady"

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022 przewiduje wiele dni wolnych od zajęć dydaktycznych. Uczniowie obawiają się jednak, że będą musieli przeznaczyć je na naukę. "1,5 roku do tyłu. U mojego dziecka w 7 klasie codziennie kartkówki i sprawdziany" - twierdzi jedna z mam.

Od września dzieci i młodzież uczą się w trybie stacjonarnym. Wyjątek stanowią sytuacje, w których z powodu zagrożenia epidemicznego niektóre klasy lub grupy uczniów zostały objęte kwarantanną. Edukację zdalną lub hybrydową wprowadzono tylko w niektórych placówkach, na określony czas. Nauczyciele są świadomi zaległości powstałych w wyniku nauki zdalnej i nie chcą powtórki z ubiegłego roku szkolnego.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Więcej artykułów dotyczących sytuacji w polskich szkołach przeczytasz na Gazeta.pl.

Godło, zegar i krzyż w sali lekcyjnej jednej z wrocławskich szkół, 18 lutego 2010Dzieci mają dość religii przez teorie spiskowe księży: "Prezerwatywa to wymysł diabła"

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

W komentarzach opublikowanych pod artykułami udostępnionymi na stronie facebookowej eDziecko widać głosy zaniepokojonych rodziców, którzy deklarują, że nauczyciele usiłują wystawić, jak najwięcej ocen przed ewentualnym wprowadzeniem nauki zdalnej. Twierdzą, że ich pociechy zmagają się z nadmiarem sprawdzianów i klasówek, a gdy trafiają na kwarantannę, bardzo trudno jest im potem nadrobić materiał.

I najbardziej cierpią dzieci, które w domu siedzą chore. Nadrobić materiał jest im bardzo ciężko.
Mój syn ma kwarantannę co tydzień.
1,5 roku do tyłu. U mojego dziecka w 7 klasie codziennie kartkówki i sprawdziany. Dzieci nie dają rady.
I co z tego, że dzieci będą miały wolne, jak i tak będą się uczyć.
Program jest przeładowany, każdy uczeń ogarnia dany temat w swoim tempie, a nauczyciel nie ma czasu dokładnie wszystkiego wytłumaczyć. Niektórzy też trochę przesadzają z zadawaniem rzeczy do przerobienia do domu. Dzieci i ich rodzice są przemęczeni siedzeniem do późnych godzin nocnych.
To, co teraz się dzieje w szkołach to naprawdę przesada. Ja sama przychodzę zmęczona po ośmiu godzinach pracy. Proszę zrozumieć także dzieci. To dla nich też praca, która nie kończy się po zakończeniu szkoły, tylko przenosi się do domu.

- piszą. 

Najbliższym wolnym jest przerwa świąteczna, która rozpocznie się w czwartek 23 grudnia. Niektórzy twierdzą jednak, że nawet podczas zimowego wolnego, dzieci będą musiał przysiąść do książek. Poniżej opublikowaliśmy dokładny kalendarz roku szkolnego.

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

 • 23 - 31.12 - Przerwa świąteczna
 • 6.01 (czwartek) - Święto Trzech Króli
 • 17-30.01 - Ferie zimowe: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie i Wielkopolskie,
 • 24-6.02 - Ferie zimowe: Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie,
 • 31.01-13.02 - Ferie zimowe: Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie i Zachodniopomorskie
 • 14 - 27.02 - Ferie zimowe: Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie i Śląskie
 • 14 - 18.04 - Wiosenna przerwa świąteczna (Wielkanoc)
 • 29.04 - Zakończenie roku szkolnego maturzystów
 • 1 - 3.05 - Majówka
 • 4.05 - Matura z języka polskiego,
 • 5.05 - Matura z matematyki,
 • 6.05 - Matura z języka angielskiego,
 • 16.06 - Boże Ciało
 • 24.06 - Zakończenie roku szkolnego.

Dziecko zapytało o tatę w niebie. Wzruszająca odpowiedź mamyDziecko ciągle zadawało to samo pytanie o tatę. Odpowiedź mamy chwyta za serce

Więcej o: