Poszedł nad Bałtyk o ósmej rano i pokazał, co zrobili z plażą rodzice. "Rezerwacje już porobione"

Wiele osób, zwłaszcza rodziców z dziećmi decyduje się spędzić letnie dni nad brzegiem morza. Niestety to, co robią z plażą woła o pomstę do nieba. Jeden z internautów nagrał, co zastał nad brzegiem Bałtyku o ósmej rano, a filmik opublikował w mediach społecznościowych, gdzie szybko zdobył popularność.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead -> cała formułka przyklejona do końca akapitu ostatniego xD

O tym, że nad polskim morzem jest plaga parawanów, niestety wie chyba każdy. Co i rusz w internecie pojawiają się kolejne filmiki i zdjęcia pokazujące zawłaszczoną plażę, jednak rok temu wcale nie było lepiej. Jeden z turystów wypoczywających w nadmorskiej miejscowości Sarbinowo nagrał, co zrobili z plażą rodzice z dziećmi i to z samego rana. Filmik opublikował na TikToku, gdzie w mig stał się niemal wiralem.

"Rezerwacje już porobione". Rodzice z dziećmi z samego rana zawłaszczyli plażę

Użytkownik o nicku ciacho111155 (@ciacho1111) podzielił nagraniem, które zrobił 4 sierpnia 2022 roku o ósmej rano. Na krótkim filmiku widać, że niemal cała plaża jest zastawiona kolorowymi parawanami, jednak w środku nikogo nie ma, co najwyżej pojedyncze osoby. "Działki powytyczane, wykupione działki. Rezerwacje porobione" - zauważa zniesmaczony autor nagrania. Co gorsza, parawany są ustawione tak blisko morza, jak tylko się da. To utrudnia poruszanie się po plaży i dostanie się do wody zarówno innym turystom, jak i ratownikom, co może być już niebezpieczne. Takie zachowanie nie podoba się też innym internautom, którzy nie żałowali słów krytyki na rodziców - parawaniarzy w komentarzach pod filmikiem.

Rodzice z dziećmi zastawili parawanami plażę. To nie podoba się wielu osobom

Nagranie opublikowane przez ciacho111155 (@ciacho1111) szybko stało się bardzo popularne - do tej pory zebrało już ponad 55 tysięcy polubień i niemal trzy tysiące komentarzy od internautów oburzonych zawłaszczaniem plaży za pomocą parawanów. "To powinno być zakazane. Mandaty! Jak za złe parkowanie", "Uważam, że powinno być, że jeśli ktoś chce parawan, to tylko w ostatniej linii na plaży i koniec, a pozostali - mandaty", "W zeszłym roku o tej porze dwa dni z rzędu skosiliśmy quadami wszystkie parawany liną, pomogło na jakiś tydzień", "Kolega pojechał i spotkał takie miejsce i od razu siadł sobie, bo wolne. Koleś przyleciał i z pretensją. Kolega proszę o akt notarialny, że jest pana", "To może opłatę trzeba wprowadzić od wielkości parawanu, to zaraz znikną", "Powinna być kara za to 5000 zł" - pisali zniesmaczeni egoistycznym zachowaniem plażowiczów użytkownicy platformy.

Więcej o: