Lekarz ujawnił najbardziej oryginalne imię dziecka na porodówce. Jest stare i poważne

Rodzice uwielbiają zaskakiwać najbliższych wyborem imienia dla swojego nowo narodzonego dziecka. Najczęściej kierują się oni własnym instynktem, czasem modą, a także tym, aby imię miało oryginalne brzmienie. Popularny położnik niedawno zdradził, jak imię usłyszał od rodziców na porodówce. Okazuje się, że nie zna nikogo o takim imieniu.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Rodzice często trzymają w tajemnicy imiona swoich dzieci i do czasu porodu nie dzielą się wyborem z najbliższymi. Jednymi z pierwszych osób, które słyszą wypowiadane przez świeżo upieczonych rodziców imiona do dziecka są położone i lekarze zgromadzeni na porodówce. Niektórzy uważają to za dużą zaletę, bo dzięki temu, że słyszą imiona maluchów, mogą stwierdzać ich oryginalność, a także podsuwać je znajomym, którzy oczekują na dziecko.

Zobacz wideo Najchętniej wybierane imiona dla córek w 2022 roku

Rodzice często zaskakują wyborem imion dla swoich dzieci

Wybór imienia dla dziecka nie jest prostą decyzją. Rodzice kierują się własnym instynktem i modą. Niekiedy szukają inspiracji w rankingach imion dla dzieci. Coraz częściej starają się wymyślić imiona oryginalne i rzadkie. Dzięki temu dziecko się wyróżnia. Jeden z lekarzy pracujących na porodówkach zdradził, że niedawno był świadkiem, kiedy rodzice w bardzo oryginalny sposób zwrócili się do swojego nowo narodzonego syna, mówiąc do niego Protazy.

Z oryginalnych miałem kiedyś Protazego 

- pisze Wojciech Falęcki na Instagramie. Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł, a zarazem oryginalny. 

Lekarz zdradza najbardziej oryginalne imię w jego karierze. Pochodzi z 'Pana Tadeusza'Lekarz zdradza najbardziej oryginalne imię w jego karierze. Pochodzi z 'Pana Tadeusza' Instagram, screen: @dr_wojciechjfalecki

Znaczenie imienia Protazy. Był taki jeden w "Panu Tadeuszu"

W przeszłości św. Protazego był bratem św. Gerwazego, którzy w czasie prześladowań chrześcijan zostali ścięci. Imię to występuje również w narodowej epopei Adama Mickiewicza - "Pan Tadeusz". Protazy Przechalski, woźny trybunału, związany z domem Sopliców jest zaciekłym przeciwnikiem Gerwazego. O osobach, które noszą imię Protazy mówi się, że są z natury niespokojne, pełna wewnętrznej energii i ekstrawertyczne. To mężczyźni z dużym poczuciem humoru, jednak nieco chwiejni emocjonalnie. Są obdarzeni talentami muzycznymi i przejawiają artystyczne zainteresowania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA