Uczennica zobaczyła dziwną wiadomość na sprawdzianie. Nie spodziewała się tego po nauczycielce

Jedna z uczennic postanowiła pochwalić się w sieci fragmentem swojego sprawdzianu z języka angielskiego. Pisząc odpowiedź, zapomniała słówka, więc próbując wybrnąć z sytuacji - napisała je po polsku, a resztę zdania po angielsku. Nie spodziewała się jednak takiej wiadomości od nauczyciela.

Wiadomość na sprawdzianie od nauczyciela? Belfer nie taki zły, jak uważa większość uczniów. Dowodzą temu małe gesty, drobne ustępstwa i przymykanie oka na sprawdzianach. I to właśnie o test tu chodzi. Jeden z uczniów postanowił pochwalić się w sieci fragmentem swojego testu, a właściwie krótką wiadomością, którą zostawił nauczyciel.

Zobacz wideo VIKI GABOR: MÓJ ŚWIAT – serial dokumentalny

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiadomość na sprawdzianie zdziwiła uczennicę

Pisząc wiadomość w języku obcym, często chcemy użyć jakiegoś słowa, którego znaczenia właśnie zapomnieliśmy. Z pomocą często wtedy przychodzą słowniki oraz aplikacje. Jednak co mają zrobić uczniowie piszący sprawdzian? Przed takim wyzwaniem stanęła jedna z uczennic, która zwyczajnie zapomniała słowa „szafa" w języku angielskim. Oczywiście mogła napisać, że chodzi o miejsce, gdzie przechowujemy ubrania, jednak z opresji postanowiła wyjść nieco inaczej. Napisała całe zdanie po angielsku, wplątując w nie polskie słowo "szafa".

Oczywiście nie umknęło to uwadze nauczycielki, która sprawdzała pracę uczennicy. Zostawiła jej nietypową wiadomość, którą dziewczyna pochwaliła się na Twitterze.

Pani od angielskiego mi napisała XD na sprawdzianie, bo zapomniałam słowa szafa

- napisała nastolatka, zamieszczając zdjęcie fragmentu sprawdzianu.

Jednak z całej tej historii, najciekawsze jest to, jak została oceniona odpowiedź uczennicy. Czy jej pisemna wypowiedź, pomimo braku jednego angielskiego słówka została zaliczona? Niestety, ciąg dalszy nie został opisany na Twitterze, zatem możemy tylko sobie wyobrażać, jakie było zakończenie. Liczymy, że kreatywne podejście tej uczennicy zostało docenione. 

Więcej o: