Podała mięsną zapiekankę synowi wegetarianki. Reakcja matki wprawia w osłupienie

Ludzie decydują się na niejedzenie mięsa z powodów ideologicznych, zdrowotnych lub religijnych. Często, jeśli rodzice są wegetarianami, dziecko również przestrzega zasad diety roślinnej. Ostatnio portal "The Sun" opisał niefortunną historię, która wydarzyła się na przyjęciu dla dzieci. Przyczyną konfliktu była mięsna zapiekanka.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

39-letnia mama organizowała przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka. Zanim w ich domu pojawili się koledzy i koleżanki ze szkoły jej pociechy, kobieta zapytała ich rodziców o ew. alergie pokarmowe i preferencje dotyczące żywienia. Okazało się, że wśród gromadki jest jeden chłopiec, który nie je mięsa. Kobieta przygotowała dla niego oddzielne dania, ale wystarczyła chwila nieuwagi, żeby chłopiec sięgnął po niewegetariańską zapiekankę. Mama dziecka rozpętała po imprezie piekło. 

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka jest matką czwórki dzieci, teraz zdradza jak zrobić obiad za 5 zł [Mamy Czas odc. 13]

Podała mięsną zapiekankę synowi wegetarianki

Kiedy mama Alexa dowiedziała się, że jej syn zjadł mięso w czasie imprezy, natychmiast zadzwoniła do organizatorów. Kobieta tłumaczyła się, że chociaż było przygotowane dla dziecka menu wegetariańskie, samo sięgnęło po zapiekankę. Nie chciała zawstydzać go przy reszcie dzieci, więc nie zwróciła mu uwagi. Kiedy chłopiec wrócił do domu, powiedział rodzicom, co jadł.

Kiedy jego matka do mnie zadzwoniła, powiedziałam, że mój syn uwielbia zapiekankę mięsną, więc podałam ją na przyjęciu niezależnie od tego, że jej dziecko jest wege. Założyłam, że Alex będzie wiedział, co może jeść, a czego nie może. Nie zdążyłam dokończyć, kiedy rzuciła słuchawką

- powiedziała. Dodała też, że zapytała swojego syna, jak bardzo Alex przestrzega zasad narzuconych przez rodziców  i okazało się, że w szkole chłopiec nie przyznaje się do tego, że nie je mięsa.

Nie przejmuj się. Jest wystarczająco duży, żeby wiedzieć, co może jeść
Może to ona chce, żeby był wege, a sam woli jeść mięso

- pisali internauci.

Więcej o: