Trzy imiona dla dziewczynek, które spadają w rankingu. Są dość długie, dostojne i brzmią podobnie

Niektóre imiona są wręcz nieśmiertelne i budzą zainteresowanie rodziców bez zmian na przestrzeni lat. Są też i takie, których popularność spada w rankingach. Trzy imiona dla dziewczynek, które od dawna nie trafiły na listę, są dość długie, dostojne i brzmią podobnie. Mowa tu o Michalinie, Antoninie i Marcelinie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Około 16 tygodnia ciąży lekarz potwierdzi podczas badania USG płeć Twojego dziecka. Jeśli spodziewasz się córki, już dziś możesz zacząć myśleć o imieniu dla niej. Przydatny może okazać się ranking imion, który uwzględnia te najbardziej popularne jak i niszowe i rzadko spotykane. 

Te trzy długie imiona spadły w rankingu

Nadanie dziecku imienia to stresujący i odpowiedzialny moment dla przyszłych rodziców. Wielu z nich szuka inspiracji w najbliższym gronie krewnych i przyjaciół z kolei inni wśród sławnych osób, wzorców lub korzystają z list popularności i rankingów. Niektóre z imion na przestrzeni lat bardzo się wybiły i nie opuszczają podium - mamy tu na myśli Zuzannę, Julię czy Laurę. Natomiast są też takie, na które moda już przeminęła, przez co ich miejsce na liście jest stale wypierane przez inne imiona

Te trzy imiona są oczywiście piękne i urocze, jednak wiele osób twierdzi, że są zbyt długie, brzmią podobnie i są zbyt dostojne. Marcelina, Antonina i Michalina z roku na rok tracą popularność w rankingach.

Marcelina jest imieniem łacińskim, które oznacza kobietę należącą do rzymskiego rodu Marcelli. Obecnie imię to nosi 13 375 Polek (w 2001 r. - 9801). Ta żeńska forma łacińskiego imienia Marcelin oznacza "mały bojownik". Marcelina to energiczna, zdecydowana i zawzięta kobieta sukcesu. Przyciąga do siebie innych. Jest pełna wdzięku i taktu, choć czasem pokazuje swój prawdziwy i mocny charakter oraz tzw. pazur. Lepiej nie wchodzić jej w drogę. Marcelina jest niezwykle uparta oraz ambitna. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Antonina - podobnie jak Antoni, pochodzi od nazwy rodu rzymskiego Antoniuszów i oznacza przedstawicielkę tego rodu. W Polsce imię Antonina pojawiło się w XVIII w., ale już w XIII w. znana była forma Antonia. Obecnie imię Antonina nosi 26 847 Polek (w 2001 r. - 61 135). Według astrologów Antoniny działają na ludzi rozbrajająco, mają dar rozładowywania napięć, trudno się na nie złościć. Cechy, które można im przypisać to empatia, dobroć, spokój czy zamiłowanie do sztuki. 

Michalina z kolei jest imieniem pochodzenia hebrajskiego. Jest odpowiednikiem męskiego imienia Michał, wywodzącego się z wyrażenia oznaczającego "któż jest jak Bóg". W Polsce w ostatnich latach imię to jest rzadko nadawane - nosi je 28 931 osób (w 2001 r. - 40 395). Do cech Michaliny z pewnością należą: odwaga, stanowczość, determinacja czy umiłowanie życia towarzyskiego. 

Aktualny ranking popularnych imion 

Jeśli chodzi o najpopularniejsze imiona dla dziewczynek, poza Zuzanną wciąż ogromną sympatią cieszą się:

  • Julia,
  • Zofia,
  • Hanna,
  • Maja.

Najprawdopodobniej to właśnie te wyżej wymienione będą najchętniej nadawane dziewczynkom w 2022 roku. Z kolei wśród chłopców króluje: 

  • Antoni,
  • Jan,
  • Franciszek,
  • Aleksander.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.