Życzenia na Dzień Taty. Wierszyki i rymowanki dla ojców. Święto wszystkich ojców już niebawem

W najbliższy czwartek tj. 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Warto więc zawczasu przygotować upominki dla naszych rodziców i przemyśleć, czego im życzymy. Dobrze, aby to były życzenia na Dzień Ojca odwołujące się do tego, co nasi ojcowie chcieliby sami dla siebie. Najważniejszy jest jednak sam gest. Oto kilka propozycji życzeń na dzień taty dla każdego.

Chociaż Dzień Ojca jest popularnym świętem w Polsce, ma nieco krótszą tradycję niż Dzień Matki. W naszym kraju Dzień Taty obchodzony jest od 1965 roku. Oficjalnie data została zapisana w kalendarzu ponad 40 lat wcześniej. Jakie życzenia na dzień taty składać? Tutaj wcale nie jest najważniejsza kreatywność ani wymyślność. Najważniejsze jest to, aby ich treść odzwierciedlała faktyczny stosunek do naszych rodziców. Prezentujemy kilka propozycji - dla dużych i małych. 

Zobacz wideo Dzień Ojca. Wojciech Szczęsny bawi się z Liamem

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Życzenia na Dzień Taty: kilka prostych wierszyków, które mogą wykorzystać nie tylko dzieci

Życzenia dla ojców z okazji ich święta najbardziej wzruszają, gdy są ułożone samodzielnie. Nie każdy jednak dysponuje talentem literackim, jednak w tym dniu najbardziej liczy się pamięć. Poniżej znajdziemy kilka gotowych życzeń:

Dzień Ojca jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
zdrowia, szczęścia, powodzenia i marzeń spełnienia.

***

Świeci słońce, kwitną kwiaty
Bo dziś święto taty!
Dlatego składam Ci życzenia:
Zdrowia, szczęścia, pomyślności i dobrego dnia!

***

Dziś Dzień Ojca, drogi Tato.
Co Ty dzisiaj powiesz na to?
Ślę Ci szczere me życzenia.
Czy w Twym życiu to coś zmienia?
Mam nadzieję, że się cieszysz
I że dzisiaj się nie spieszysz,
Bo to święto jest dla Ciebie,   
Byś urządził je dla siebie.

Kilka życzeń dla ojców od dorosłych już dzieci:

W miarę jak sami stajemy się dorośli, zaczynamy podsumowywać to, jacy byli nasi rodzice, czego się od nich nauczyliśmy i co im zawdzięczamy. Dobrze, więc gdyby składane życzenia były tego odzwierciedleniem. Oto kilka propozycji:

Jakie to szczęście, że będąc dorosłą osobą, dzięki tobie mogę się czasami poczuć jak dziecko. A to takie błogie uczucie. Bądź ze mną, z nami wszystkimi jak najdłużej, bo mnie i całej naszej rodzinie tak dobrze z tobą.

***

Już od pierwszych chwil otaczałeś mnie swą bezwarunkową miłością, zapewniałeś opiekę, pokazywałeś co dobre, a co złe. Zawsze mogłem/am na Ciebie liczyć, w każdym trudnym momencie i w złej chwili. Wiem, że nadal mam w tobie oparcie i że wciąż służysz mi swoją radą. Dziękuję Ci! Przyjmij ode mnie najlepsze życzenia w dniu twojego święta.

***

Nauczyłeś mnie kochać, nauczyłeś szanować, nauczyłeś przepraszać, nauczyłeś dziękować. Dobra robota, tato! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca!

Więcej o: