Są bliźniętami, ale dzieli je rok urodzenia. "Jeden z najbardziej pamiętnych porodów"

Aylin i Alfredo Trujillo to bliźnięta, które przyszły na świat w zaledwie piętnastominutowym odstępie, ale ich data urodzenia jest zupełnie różna. Inny dzień, inny miesiąc, a nawet inny rok pojawią się w dokumentach tożsamości brata i siostry. Lekarze mówią, że takie przypadki urodzeń zdarzają się raz na dwa miliony.

Więcej niezwykłych wiadomości ze świata przeczytasz na Gazeta.pl.

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych mama bliźniąt Fatima Madrigal zaczęła rodzić w sylwestra. Zgłosiła do Natividad Medical Center, gdzie pierwszy na świat przyszedł jej syn Alfredo Antonio Trujillo. Dokładnie o 23:45 usłyszała płacz chłopca. Jego siostra Aylin Yolanda Trujillo urodziła się 15 minut później. Ta niewielka różnica w czasie okazała się znacząca dla dat urodzenia dzieci.  Aylin została pierwszym dzieckiem urodzonym w Natividad Medical Center i w hrabstwie Monterey w 2022 roku.

Zobacz wideo Co do zasady dziecko rodzi się zdrowe. Rodziców czeka jednak dużo stresów związanych ze stanami adaptacyjnymi noworodka

Bliźnięta mają różne daty urodzenia

Dziewczynka ważyła około 2,27 kg, podczas gdy starszy brat Alfredo ważył 2,72 kg. Niektórzy szacują, że niezwykły poród bliźniąt, które różni data urodzenia zdarza się raz na dwa miliony urodzeń.

To szalone, że są bliźniakami i będą obchodzić urodziny innego dnia

– powiedziała mama. Dodała także, że była zaskoczona, ale też szczęśliwa, że jej córka urodziła się o północy. Bliźnięta mają troje starszego rodzeństwa: dwie dziewczynki i chłopca. Madrigal powiedziała, że jej najstarszy syn był podekscytowany, że będzie miał brata. Wszyscy nie mogą doczekać się spotkania.

Agnieszka Kaczorowska ma problem z karmieniem piersią. 'Nie możemy z tego rezygnować'Agnieszka Kaczorowska ma problem z karmieniem piersią. "Muszę zmieniać plany"

To był zdecydowanie jeden z najbardziej pamiętnych porodów w mojej karierze

– wyznała z kolei dr Ana Abril Arias, lekarka z Natividad Medical Grou.  

To była absolutna przyjemność móc pomóc tym maluchom bezpiecznie dotrzeć na świat w 2021 i 2022 roku. Co za niesamowity sposób na rozpoczęcie Nowego Roku!

- podkreśliła.

500 plusPieniądze na dziecko 2022. Już można składać wnioski o 1000 plus. Zajmuje to dwie minuty

Więcej o: