Nagranie z monitoringu uchwyciło dziecko i seniora. Jeden gest zniesmaczył internautów. "Wstyd"

Monitoring na jednym z usiedli uchwycił zachowanie seniora i dziewczynki w przeciągu dwóch dni. Ich gesty skłoniły internautów do refleksji. "Świetny dzieciak! Brawo dla rodziców za wychowanie" - pisali.

Zarówno w sieci, jak i na ulicy oraz w komunikacji miejskiej łatwo usłyszeć komentarze seniorów narzekających na "dzisiejszą młodzież". Często najmłodszym wypomina się brak szacunku dla starszych i skupienie tylko i wyłącznie na własnych potrzebach. W życiu codziennym zapominamy jednak, że na wielu miejskich ulicach jest monitoring, który rejestruje nasze zachowania.

Nagranie z monitoringu uchwyciło dziecko i seniora

Więcej podobnych artykułów na stronie Gazeta.pl.

Na stronie na Facebooku Radio Września 93.7 FM zamieszczono dwa nagrania z monitoringu. Pierwsze przedstawiało to, co działo się przed jednym z bloków w środę 20 października po godzinie 19:30, zaś drugie udokumentowało dokładnie to samo miejsce, we czwartek 21 października po godzinie 10:30.

400 plus - dla kogo? Niektórzy rodzice mogą liczyć na więcej400 plus na dziecko. Nowe świadczenie na pocieszenie dla rodziców

Zobacz wideo Próbował ukraść alkohol. W pościg za nim ruszył policjant

Na pierwszym nagraniu widzimy parę seniorów - kobietę w jasnej kurtce i białej czapce, oraz mężczyznę z czapką z daszkiem, niosącego torby z zakupami. Nagle senior zwrócił uwagę na stojący tuż obok przepełniony kosz, z którego wysypywały się śmieci. Bez zastanowienia kopnął go, pozwalając, aby reszta odpadów rozsypała się na pobliskim trawniku. Towarzyszka nie próbowała go przed tym powstrzymywać i po chwili razem udali się do domu.

Następnego dnia rano przed tym samym blokiem pojawiła się dziewczynka w różowej kurtce. Śmietnik od razu zwrócił jej uwagę. Bez zastanowienia podeszła i postawiła go, po czym udała się w swoją stronę.

Pod nagraniem pojawiła się masa komentarzy od internautów, którzy byli oburzeni postawą seniora. Chwalili za to zachowanie dziewczynki.

Świetny dzieciak! Brawo dla rodziców za wychowanie
Tym seniorom z filmiku należy się lekcja od dzieci i wnuków
Ciekawe czy w domu też tak wszystko z kubła ląduje na podłodze. Wstyd
No proszę, taki przykład dobrego wychowania dają niektórzy dorośli dzieciom. Wstyd. Dziecko lepiej się zachowało, niż dorośli. Brawo za wzorowe zachowanie
Ręce opadają na tego pana
Gdyby nie kamera, to nie domyśliłbym się, że to robota starego dziadka.
Kultura i dobre wychowanie z wiekiem nie ma nic wspólnego, jak widać

- pisali.

Uczniowie rezygnują z katechezy. Co trzeci nastolatek w stolicy chodzi na religięKatecheta: "Plemniki w prezerwatywie to zamknięte duszyczki"

Więcej o: