Młody tata Jan Dąbrowski zdradza, co uspokaja jego córeczkę. A w komentarzach: "Jak ty to dziecko trzymasz"

Youtuber Jan Dąbrowski niedawno został tatą. Opublikował na Instagramie zdjęcie z córeczką, a komentujący skupili się na tym, jak trzyma dziecko. Słusznie wytykają mu błąd?

Jan Dąbrowski jest youtuberem, a także jednym z prowadzących "The Voice Kids". 14 stycznia on i jego partnerka, Sylwia Przybysz, zostali rodzicami - na świat przyszła ich córeczka Pola. Dumni rodzice dzielą się na Instagramie kadrami ze swojego życia, zamieszczają różne przemyślenia. Ostatnie zdjęcie opublikowane przez młodego tatę miało być ilustracją do jego rozważań dotyczących muzyki, która uspokaja ludzi. Uwagę komentujących zwróciło jednak nie to, który utwór relaksuje małą Polę (to jedna z suit J.S. Bacha), a to, jak youtuber trzyma noworodka.

"Jak ty to dziecko trzymasz"

Dziewczynka leży na przedramieniu swojego taty, jej głowa spoczywa na jego dłoni. Zdaniem komentujących nie jest to właściwy sposób, aby trzymać dziecko.

Jasiek, jak ty to dziecko trzymasz.
Zdjęcie zrobione chwilę przed tragedią.
Proszę, nie trzymaj jej tak Janek!
Ty się nie boisz jej tak trzymać?

To tylko kilka, z wielu wpisów w tym tonie. Zdaniem komentujących ta pozycja jest niebezpieczna, dziecko jest "o krok od tragedii". Czy mają rację?

 

Tata się broni

Jan Dąbrowski na Instastories odniósł się do tych komentarzy. "Więcej poczytajmy, więcej porozmawiajmy z położnymi, zanim skomentujemy" - stwierdził. "Każdego dnia uczymy się, jak być lepszymi rodzicami. Dlatego też chodziliśmy do szkoły rodzenia, pytamy się o wszystko non stop położnych prywatnych, środowiskowych, no i naszych mam".

Jak ktoś coś robi źle - napiszcie to, ale nie atakujcie - to nie prowadzi do rozwiązania sytuacji

- zaapelował. Rodzicom, szczególnie tym znanym, którzy dzielą się swoim życiem z innymi, często wytykane są błędy. Pisaliśmy o tym tutaj: Meghan Markle krytykowana za niewłaściwe noszenie dziecka. Ale nie tylko jej się obrywa. W obronie youtubera stanęli komentujący, którzy wskazywali, że takie noszenie jest jak najbardziej poprawne. Stwierdzili także, że negatywne wpisy umieszczają ci, którzy sami nie mają dzieci. "Jest to prawidłowa pozycja, głowa opiera się stabilnie na dłoni, plus dziecko czuje ciepło ciała rodzica, przez co czuje się bezpieczne. Dodatkowo, taka pozycja poprawia pracę jelit u dzieci, wzmacnia mięśnie i wspomaga rozwój maluchów" - napisała jedna z komentujących, studentka położnictwa.

Najczęstsze problemy z brzuszkiem u dzieci. Jak sobie z nimi radzić?

Zobacz wideo

Jak prawidłowo nosić dziecko?

Sposób, w jaki youtuber nosi swoją córeczkę, jest często polecany przez specjalistów. "Jest świetną pozycją dla dzieci, które męczą wzdęcia. Połóż klatkę piersiową na jednym z przedramion, drugą rękę połóż na plecach dziecka aby trzymać je bezpiecznie. Możesz również ułożyć dziecko na kolanach, użyć tej pozycji do odbijania" - czytamy na stronie, do której w swoim Instastories odnosi się Jan Dąbrowski.

Więcej o: