10 rzeczy, do których nigdy nie przyznają się matki

Zbyt rzadko zmieniasz pieluszkę, nie znosisz karmić piersią albo przesadnie to lubisz. Nie reagujesz gdy maluch obudził się i płacze? A może pozwalasz na zbyt wiele telewizji, słodyczy i niezdrową żywność? Oto grzeszki mam, do których się nigdy nie przyznają, nawet przed samymi sobą.

Zaniedbujesz pielęgnację

Zdarza się, że maluch biega dłuższą chwilę z ciężką, pełną pieluchą, ale ignorujesz ten fakt, bo czujesz, że to grubsza sprawa a właśnie jadłaś obiad. Poza tym kończą ci się pieluchy.

Nie reagujesz gdy płacze

Bywa, że nie przychodzisz od razu gdy się obudzi i płacze w łóżeczku, bo właśnie wstawiasz naczynia do zmywarki. Poza tym liczysz, że może jeszcze chwilę się samo pobawi albo przyśnie.

Chciałabyś mieć dziecko innej płci

Urodziłaś chłopczyka ale zawsze marzyłaś o córeczce? Albo odwrotnie - faworyzujesz synka, choć masz jeszcze córeczkę? Wyróżnianie jednego malucha albo pragnienie by mieć dziecko innej płci to zachowania nierzadkie wśród mam, choć skrzętnie ukrywane.

Oszczędzasz kosztem komfortu dziecka

Dziecko chodzi w za małych butach albo niewygodnym ubranku, bo zapłaciłaś za nie dużo pieniędzy i nie chcesz by się zmarnowały? Czasem przedkładasz względy oszczędnościowe nad samopoczucie malucha.

Pozwalasz na zbyt dużo TV i komputera

Aby mieć święty spokój zgadzasz się by dziecko za długo grało na komputerze i oglądało telewizję. Pozwalasz na nieodpowiednie programy, filmy i gry od 16 lat, choć maluch ma dopiero 7.

Odbierasz dziecko jako ostatnie z przedszkola

Kolejny raz i to nie z powodu pracy czy ważnych spraw. Znowu zapomniałaś o tym albo wpadłaś obejrzeć te cudne kozaki w galerii handlowej i straciłaś poczucie czasu. Tradycyjnie twoje dziecko zostało jako ostatnie, inne odebrano dużo wcześniej.

Masz problem z karmieniem piersią

Nienawidzisz karmić naturalnie albo sprawia ci to dużą przyjemność fizyczną.

Pozwalasz dziecku nie jeść warzyw i dajesz fast foody

Maluch nie chce kolejny tydzień ruszyć zieleniny? Odrzucają go warzywa pod każdą postacią? "Trudno, ważne, że je coś w ogóle!" powtarzasz sobie i zabierasz brokuły z talerza zostawiając sam makaron. Często mu ulegasz i zabierasz do McDonalda albo na pizzę.

Nie lubisz się bawić z dzieckiem

Boisz się świąt i weekendów, bo wtedy dzieci są cały czas na twojej głowie. Marzysz by się porządnie wyspać albo pójść do kina. Nie kręci cię zbieranie kasztanów, spacerek do piaskownicy w parku czy wymyślanie zabaw w domu. Nudzi zabawa z maluchami w Boba Budowniczego albo przebieranie w księżniczki.

Kłamiesz jak najęta choć wymagasz prawdomówności

Gdy dziecko ma napad złości zrobisz wszystko by je uspokoić. Skłamiesz, że cukiernia była nieczynna i dlatego nie kupiłaś ulubionych łakoci, odwołali film w kinie, na który mieliście pójść, przestali sprzedawać modele z serii, którą kolekcjonuje dziecko. Wszystko, byle nie słuchać ryków i wrzasków. Ale uwaga, gdy się zorientuje, że kręcisz, wpadniesz we własne sidła.