Pupa, piersi, a może jednak osobowość - co naprawdę kręci mężczyzn? Sprawdzamy!

Co im się podoba w kobietach? Czy seksowniejszy jest duży biust, inteligencja, czy może piękna twarz? Szukamy odpowiedzi w badaniach.
kobiety vintage kobiety vintage Shutterstock

Osobowość? Też może być!

Tym razem będzie inaczej. Żadnych rozważań trzydziestokilkulatek, głos oddaję mężczyznom. Zebrałam wyniki rozmaitych badań oraz sondaży i okazuje się, że panów kręci w nas... wszystko po trochu. I że wcale nie są aż tak skryci, jak lubimy uważać, bo chętnie odpowiadają na pytania typu: miseczka A czy C, nogi czy włosy, osobowość czy pupa. Ciekawa jestem, czy coś Was zaskoczy w tej liście.

Zacznijmy od informacji, która powinna poprawić nam humor. Wiadomo, kanony piękna się zmieniają, ale jak przekonują naukowcy z Australii - mężczyźni nie zwracają uwagi tylko na nasze powabne ciała, ale także na naszą osobowość. I zgodnie z tą tezą podobno większość z nich lubi kobiety, które potrafią słuchać i nie są zbyt gadatliwe. Amerykanie do tej listy dorzucają jeszcze przyzwoitość: żeby to dobra kobieta była... Zdaniem czytelników AskMen najważniejsza jest lojalność (31 proc. odpowiedzi udzielonych przez ponad 100 tys. mężczyzn), a najmniej ważna... inteligencja (20 proc.).

A skoro to mamy już z głowy, to co z tym wyglądem? Sprawdźmy!

nogi nogi Shutterstock

Nogi!

Marylin Monroe Marylin Monroe East News

...głosie!

A tak! My rozpływamy się z wrażenia na dźwięk niskiego męskiego głosu, nogi się pod nami uginają, a rumieniec oblewa nasze lica. Mężczyźni natomiast uważają, że najbardziej atrakcyjny głos u kobiet jest dość wysoki (ale nie za bardzo!) i lekko zdyszany - idealnie taki, jakim mówiła Marilyn Monroe. Odkryli to badacze z University College London, a wyniki badania tłumaczą tym, że wysoki głos kojarzy się z drobną budową ciała. Tak, wiem, znowu o tym, że lepiej być chudą, ale... naukowcy twierdzą, że rzecz nie tyle w atrakcyjności fizycznej, co w fakcie, że szczupłe kobiety wydają się panom mniej groźne i onieśmielające, a więc pozwalają im wejść w role zdobywców.

talia talia Shutterstock

Talia-biodra

To teraz trochę obliczeń, drogie panie. Zapominamy o BMI, a skupiamy się na WHR. Ki czort? Chodzi o współczynnik waist-hip ratio, czyli wynik, który otrzymamy po podzieleniu obwodu talii przez obwód bioder. We wspomnianym już badaniu

Uśmiechnięta kobieta Uśmiechnięta kobieta Shutterstock

Fochy? Nieatrakcyjne!

Pora odsapnąć od tych wygórowanych wymagań, przejdźmy do odkrycia psychologów z kanadyjskiego University of British Columbia. Postanowili sprawdzić, jak szczęśliwy, dumny, zawstydzony oraz neutralny wyraz twarzy wpływa na postrzeganie atrakcyjności seksualnej przeciwnej płci. I co się okazało? My najbardziej lubimy chmurnych panów o dumnym wyrazie twarzy. Ba! Wolimy nawet, żeby się wstydzili niż byli szczęśliwi! Od uśmiechniętych i radosnych mężczyzn uchroń nas Boże?

Interesujące, tym bardziej, że panowie mają zgoła odmienne zdanie na ten temat. Drogie panie, chcecie się podobać to zetrzyjcie z twarzy ten ponury wyraz lekkiej wyższości i uśmiechnijcie się! Tak, mężczyźni zdecydowanie uznali, że najbardziej atrakcyjne są panie o szczęśliwym wyrazie twarzy.

Już sobie wyobrażam te idealne randki: on zasępiony, spoglądający z góry na uśmiechniętą od ucha do ucha kobietę. Przepis na sukces?

czerwona szminka czerwona szminka Shutterstock

Czerwona szminka

I wiecie, ten uśmiech to też można podrasować! Jeśli chcecie, żeby wydał się naprawdę atrakcyjny, sięgnijcie po czerwoną szminkę. Ha! A to ci niespodzianka, prawda? Ale nie żartuję, to odkrycie naukowców z angielskiego Manchester University. Ich zdaniem w ciągu pierwszych 10 sekund od poznania nowej kobiety, mężczyźni najintensywniej wpatrują się w jej usta i to one decydują najbardziej o jej atrakcyjności.

Pomalowane usta przyciągają uwagę o wiele bardziej, niż te sauté - zauważyli naukowcy. Różowy kolor nie jest zły: on będzie się wpatrywał w twoje usta przez 6,7 sek., ale jeśli pociągniesz je czerwoną szminką, nie będzie mógł oderwać oczu przez 7,3 sek. Niepomalowane usta są w stanie zainteresować go przez zaledwie 2,2 sek.

Jeśli zaś chodzi o kobiety o najbardziej seksownych ustach, zdaniem badanych mężczyzn,  to i tutaj nie ma większych niespodzianek - wygrywają Angelina Jolie i Scarlett Johansson. Nie jest łatwo, prawda?

Biust Biust Shutterstock

Rozmiar ma znaczenie

Nie, drogie panie, tutaj też nie ma taryfy ulgowej: ma być przynajmniej miseczka C i już. Ponad 100 tysięcy mężczyzn odpowiedziało na pytania portalu AskMen i okazało się, co następuje: miseczka C jest najmilej widziana przez 46 proc. panów, a naturalny biust jest lepszy od poprawianego chirurgicznie (40 proc.). C.n.d., drogie.

roześmiana kobieta roześmiana kobieta Shutterstock

Słodkie-idiotki mogą więcej?

Tak, ale tylko, jeśli zależy nam na przygodzie na jedną noc! W badaniu przeprowadzonym wśród studentów amerykańskiego uniwersytetu w Teksasie, okazało się, że jeśli ona wydaje się głupia i lekko śpiąca, tudzież mało uważna (!), jest bardziej atrakcyjna dla mężczyzn szukających niezobowiązującej przygody. Nie martwcie się jednak, jeśli nie podpadacie pod te kategorie - zawsze można udawać (od czego inteligencja, prawda?), jeśli też chcemy tylko jednorazowego seksu bez zobowiązań. Za to kobiety mądre i przytomne mają większe powodzenie wśród mężczyzn szukających życiowych partnerek.

No dobrze, to teraz zabieram się za sprawdzanie, co nas kręci w facetach. Drżyjcie!

Więcej o: