Jak napisać jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola? O tym trzeba pamiętać [WZÓR]

Jak napisać jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola, aby było prawomocne i nie wylądowało w koszu? Przede wszystkim trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Jakich? Koniecznie sprawdźcie nasz wzór tego ważnego dokumentu, aby nie popełnić błędu.
Zobacz wideo Wolny czas po przedszkolu? Jak go wykorzystują dzieciaki?

Dzieci uczęszczające do żłobka, przedszkola i trzech pierwszych klas szkoły podstawowej muszą być odbierane z placówki przez osobę dorosłą. W tym ostatnim przypadku można też napisać dziecku zgodę na samodzielny powrót do domu, ale nie ma niestety takiej możliwości w przypadku przedszkolaka. Co więc można zrobić, gdy nie ma możliwości odebrania kilkulatka przez rodziców lub inną, wcześniej wskazaną osobę? Wówczas konieczne jest napisanie jednorazowego upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola bądź żłobka. A jak to zrobić? Zobaczcie nasz wzór i sprawdźcie, czego nie może zabraknąć w tym dokumencie.

Jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola. Jak je napisać? [WZÓR]

Aby dziecko z przedszkola mogła odebrać inna osoba niż rodzice czy opiekunowie, konieczne jest napisanie jednorazowego upoważnienia. W tym dokumencie muszą być zawarte przede wszystkim dwie rzeczy - imię i nazwisko oraz numer dowodu tożsamości bądź PESEL osoby, która odbierze dziecko z placówki. Pozostałe informacje, jakie muszą się znaleźć w upoważnieniu to:

  • imię i nazwisko odbieranego z przedszkola dziecka,
  • okres, na jaki upoważnienie ma obowiązywać (np. semestr zimowy 2023/2024),
  • imię i nazwisko rodzica lub opiekuna prawnego,
  • numer dowodu tożsamości osoby lub PESEL rodzica bądź opiekuna prawnego,
  • miejscowość, data podpisania i czytelny podpis rodzica (opiekuna) dziecka.

Wzór jednorazowego upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkolaWzór jednorazowego upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola Screen z pliku PDF z serwisu MamoToJa

Gotowy wzór do wydruku (w pliku w formacie PDF) możecie pobrać ze strony MamoToJa

Jednorazowe upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola. To też warto wiedzieć

Komu rodzice (opiekunowie prawni) malucha mogą wypisać upoważnienie do odebrania dziecka z przedszkola czy żłobka? Tak naprawdę dowolnej osobie z rodziny, znajomych czy choćby bliskiej sąsiadce. Warto też pamiętać, że ten dokument można zarówno przygotować na komputerze i wydrukować, jak i napisać ręcznie. Ważne jest tylko to, aby podpis rodzica (opiekuna prawnego) był własnoręcznie i czytelnie napisany pod upoważnieniem do odbioru malucha z placówki. Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: