Jak biegać z dzieckiem? TOP 3 wózki dla aktywnych

Dla miłośników aktywnego trybu życia rodzicielstwo może być szczególnym wyzwaniem, pełnym różnorodnych wyrzeczeń. Jednak będąc rodzicem, wcale nie trzeba rezygnować z treningów. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria - między innymi wózki sportowe.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W okresie rodzicielstwa powrót do długich spacerów czy treningów biegowych dla niektórych wydaje się nierealny. Kręte alejki w parku czy pojawiające się na drogach nierówności skutecznie utrudniają spacer z dzieckiem, nie wspominając o biegu. Ten fakt wzięli pod uwagę producenci wózków dziecięcych, projektując specjalne modele, które wychodzą tym przeciwnościom naprzeciw. 

Jaki powinien być wózek sportowy?

Na pierwszy rzut oka bez trudu można rozpoznać wózki do biegania - wyróżniają się bowiem specyficznym designem i estetyką. Najważniejsza jest jednak funkcjonalność i bezpieczeństwo dziecka. Sportowe modele powinny przede wszystkim ułatwiać jazdę w trudnych warunkach, stąd też często zaopatrzone są w wytrzymałe aluminiowe ramy, trzy duże koła oraz proste i mocne konstrukcje. Istotną cechą jest również łatwość prowadzenia i manewrowania sportowymi modelami, a także możliwość składania. Poniżej przedstawiamy ranking trzech modeli, które spełniają wszystkie te niezbędne warunki. 

TOP 3 WÓZKI DLA AKTYWNYCH

1. Wózek do biegania CYBEX AVI

Ten model został stworzony z myślą o miłośnikach biegania po miejskich ulicach i parkach. Trójkołowy wózek z lekką konstrukcją i antypoślizgowym uchwytem do pchania jest idealnym ułatwieniem treningów z dzieckiem od około 6. miesiąca do 4. roku życia. Sporym udogodnieniem jest również możliwość kompaktowego złożenia, które zajmuje kilka sekund. W trosce o bezpieczeństwo dziecka, wózek CYBEX AVI posiada także hamulec ręczny do kontroli prędkości. Na stronie bobowozki.com dostępny jest w cenie 2249 złotych. 

CYBEX AVI wózek do bieganiaCYBEX AVI wózek do biegania bobowozki.pl

2. Wózek Baby Jogger FIT

Wózek sportowy dla rodziców, którzy chcą połączyć aktywność fizyczną z opieką nad dzieckiem powinien być wygodny w użytku, ale i bezpieczny. W przypadku modelu Baby Jogger FIT zapewniają to takie elementy jak aluminiowa rama czy stabilne, wygodne siedzisko. Z kolei specjalistyczny hamulec pozwala bez trudu utrzymać kontrolę w razie nieprzewidzianych sytuacji. Model wyposażony jest również w funkcjonalny system składania, który został opatentowany przez firmę. Można zakupić go między innymi na stronie Amazon w cenie około 2132 złotych.

wózek dziecięcy sportowywózek dziecięcy sportowy babyjogger.info.pl

3. TFK Joggster Adventure 2

Nie wystarczą trzy koła i specyficzny design, aby wózek służył do biegania. Konieczne jest spełnienie odpowiednich kryteriów i posiadanie certyfikatu, uprawniającego do korzystania z niego w taki sposób. W tej kwestii model TFK Joggster Adventure 2 nie budzi żadnych wątpliwości. Oprócz wielu udogodnień posiada przednie koła skrętne z możliwością zablokowania, długą smycz asekuracyjną oraz hamulec ręczny. Wózek sprawdzi się idealnie nie tylko w przypadku biegania, ale i innych aktywności w trudnych terenach - takich jak chodzenie po górach. Koszt takiego modelu to średnio 2279 złotych.

wózek dziecięcy TFK Joggster Adventure 2wózek dziecięcy TFK Joggster Adventure 2 sklep-tosia.eu

Więcej o: