Wspólne rozmowy rodziców i dzieci budują Radość z bycia RAZEM

Dzieciom łatwiej mówić o swoich pragnieniach przez metafory, bajki i rysunki - to język dziecka. Najmłodsi, opowiadając o przeróżnych sytuacjach, w jakich znalazły się bajkowe postaci, często identyfikują się z nimi. Ważne, aby dorośli traktowali je poważnie.

Wydaje nam się, że przecież stale rozmawiamy z dzieckiem, słuchamy go. Przy czym kluczem do dobrego rozwoju dziecka, poznania go i wzmocnienia jego samooceny mogą być rozmowy pogłębione.

Warto wybrać odpowiedni moment, kiedy dziecko ma zaspokojone wszystkie podstawowe potrzeby i zacząć wspólną zabawę. Jak to zrobić, jak dobrać odpowiednie pytania, jak angażować dziecko w dalszą rozmowę, doradza w naszym materiale ekspertka – psycholożka Marta Bąkowska.

Zobacz wideo

Pamiętajmy, że zanurzając się w świat dziecka, możemy sobie pozwolić na chwilę wytchnienia oraz radości z bycia razem. Jakie zabawy dobrać? Jak rozbudzić kreatywne myślenie? Z podpowiedzią przychodzi marka KINDER Chocolate. Na limitowanej serii opakowań czekolady, znajdziemy mnóstwo fantastycznych inspiracji do wspólnych zabaw!

Materiał promocyjny Ferrero Polska Commercial Sp. z o.o.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.