Pomysły na trafiony prezent dla dziecka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Nie ma jednak wątpliwości, że Gwiazdka najwięcej radości sprawia maluchom, które z niecierpliwością czekają na prezenty pod choinką. Poniżej przedstawiamy propozycje prezentów dla dzieci w wieku 0-5 lat. To podarunki, które nie tylko bawią, ale także uczą i wspomagają rozwój.

Pierwsze Święta, czyli prezent dla niemowlaka

Pierwsze Święta to wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny. Świeżo upieczeni rodzice powinni jednak dobrze przemyśleć prezent dla malucha, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę nie tylko na tworzywo, z jakiego wykonane są zabawki, ale także i na małe elementy, które mogą być dla dziecka groźne. Najlepszym wyborem dla niemowlaków będą prezenty edukacyjne.

Mata domek odkrywcy

Innowacyjna mata 3 w 1 daje wiele możliwości zabawy i zmienia się wraz z rozwojem dziecka. Dzięki temu zabawka posłuży dziecku nawet przez kilka lat. W początkowych miesiącach mata przeznaczona jest głównie do zabawy na plecach. Dziecko z pewnością zainteresują wiszące elementy, które świetnie pobudzają wzrok. W późniejszym etapie rozwoju włączyć można zabawę na brzuszku, którą ułatwią kolorowe elementy. Grzechotka żabka i szeleszczący krasnal będą pobudzać zmysł słuchu, a lusterko nauczy dziecko rozpoznawać swoją twarz. Z kolei, gdy dziecko zacznie raczkować, mata może posłużyć za tunel do zabawy.

materiał promocyjny

Poduszeczka pod brzuszek małego gracza

Poduszeczka doskonale kształtuje umiejętność leżenia na brzuszku i podtrzymywania się. Zabawkę wykorzystać można jednak także do opanowywaniu kolejnych etapów rozwoju, np. siadania. Większości dzieci nie trzeba nawet przekonywać do zabawy. Kolorowy i mięciutki materiał oraz szeleszczący ekran doskonale przyciągają uwagę dziecka, które chętnie chwyta za dołączone akcesoria, np. grzechotkę w kształcie napoju czy słuchawkę-klekotkę. To świetnie rozwija sprawność ruchową i motorykę rączek.

materiał promocyjny

Senna chmurka - usypiacz do łóżeczka niemowlaka

Senna chmurka to zabawka, która rozwiąże problem z usypianiem malucha. Usypiacz generuje relaksujące dźwięki, np. odgłosy natury czy melodyjki, które działają skuteczniej niż śpiewane przez rodziców kołysanki. Efekt ten wzmacniają efekty świetlne, które uspokajają malucha. Dzięki w pełni konfigurowalnemu systemowi można dostosować zarówno rodzaj dźwięku, jak i kolor światełek i głośność usypiacza, do indywidualnych potrzeb malucha. Senna chmurka to doskonały sposób na naukę rytuału snu.

Wydra usypianka

Wydra to kolejny produkt, który ułatwia zasypianie. Jej miękki brzuszek podnosi się i opada, imitując oddychanie, co w naturalny sposób uspokaja dziecko. Maskotka odtwarza specjalne dźwięki nawet przez 30 minut. Usypianka sprawdzi się nawet wtedy, gdy dziecko opanuje już sen. Wówczas wykorzystać ją można do rozwijania zmysłów dotyku, wzroku i słuchu.

materiał promocyjny

Prezent dla dziecka 12 msc.+

Roczne dziecko potrzebuje już nieco więcej rozrywki. Warto postawić więc na zabawki, które dają maluchowi sporo doznań oraz pomagają odkrywać świat. Dzieci na tym etapie rozwoju najlepiej uczą się poprzez naśladownictwo, warto więc, aby zabawki pomagały im w tym.

Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka

To dwie słodkie maskotki, które zapraszają najmłodszych do fantastycznej zabawy i odkrywania nauki. Szczeniaczki świetnie reagują na dotyk. Wystarczy dotknąć ich nóżki lub rączki, aby usłyszeć zabawną melodyjkę lub edukacyjne odpowiedzi. To doskonały sposób na naukę pierwszych słów. Podczas zabawy ze Szczeniaczkami dzieci uczą się aż 100 nowych słów. Do tego dochodzi nauka liczenia, alfabetu, kształtów, kolorów i nazw części ciała.

materiał promocyjny

Taneczny DJ

To propozycja dla dzieci już od 9-go miesiąca życia. DJ wesoło podskakuje w rytm muzyki, przez co zachęca dziecko do wspólnej zabawy. Dzięki temu maluch rozwija swoje zdolności ruchowe i koordynację ciała. Zabawka wyposażona jest w ponad 75 aktywacji dźwiękowych, to m.in. wesołe melodie, edukacyjne wypowiedzi i piosenki. DJ to również doskonały sposób na wspólną zabawę z dzieckiem, ponieważ do tańca dołączyć mogą także rodzice i inni członkowie rodziny. Dzięki temu prezent będzie można wykorzystać już w Święta.

materiał promocyjny

 Edukacyjny piesek "Raczkuj za mną"

Piesek to zabawka, która uczy malucha raczkowania. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku zabawka wykonuje kilka ruchów w tył, mówiąc "Ruszaj za mną". To samo dzieje się w przypadku, gdy dziecko będzie próbowało wyrwać pieskowi skarpetkę. Poza raczkowaniem, piesek wspomaga również rozwój motoryczny, a także naukę. Na poziomie pierwszym, piesek uczy liczb, kolorów i kształtów. Później przechodzi do nauki alfabetu. Poziom trzeci to zabawa w naśladowanie, w akompaniamencie wesołych piosenek i dźwięków.

materiał promocyjny

Pchacz małego kierowcy 2 w 1

Pchacz to zabawka, która doskonale sprawdza się podczas pierwszych prób chodzenia. Można korzystać z niego na siedząco, przez podnoszenie się, a na samym końcu poprzez stawianie pierwszych kroków. Pchacz cechuje się dużym poziomem bezpieczeństwa i podczas zabawy dziecku nic nie grozi. Specjalne koła sprawiają, że pierwsze kroki nie są wymuszone. Nie ma również możliwości, aby zabawka odjechała od dziecka za szybko, dlatego maluch nie upadnie. Poza nauką chodzenia, pchacz generuje wesołe piosenki i wypowiedzi na 3 poziomach nauki poprzez odkrywanie, zachęcanie i naśladowanie.

materiał promocyjny

Tablet malucha

To propozycja dla dzieci od 12 do 24 miesiąca życia. Zabawka doskonale imituje zwykły tablet, dlatego szczególnie dobrze sprawdzi się jako prezent dla dzieci wykazujących technologiczne zainteresowania. W przypadku młodszych dzieci, tablet zachęca do wspólnego śpiewania wesołych piosenek. Później wykorzystać go można do nauki alfabetu oraz nazw zwierząt czy przedmiotów. Jak to działa? W zależności od ustawionego poziomu zabawy, maluch może uczyć się pierwszych słów, liter oraz odgłosów, jakie wydają różne przedmioty i zwierzęta (np. "S – słoń"). Ostatni poziom to naśladownictwo, czyli komunikaty typu "Zatupiesz jak słoń?".

materiał promocyjny

Prezenty dla dziecka od 2 do 5 lat

Zabawki dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat nie muszą już uczyć alfabetu. Dzieci w tym wieku to mali odkrywcy nastawieni na poznawanie otaczającego ich świata. Zabawki powinny zachęcać do kreatywności oraz rozwijać wyobraźnię i umiejętność budowania relacji społecznych.

Interaktywna Sowa z serii Linkimals

Sowa ma wbudowanych ponad 90 piosenek edukacyjnych, które zachęcają do wspólnej zabawy. Poza tym, mówi i uczy dziecko cyferek, literek, dni tygodnia, nazw miesięcy czy opisów pogody. Zabawka skierowana jest już do starszych dzieci, ponieważ wypowiada całe zdania, co poprawia rozwój mowy dziecka. Sowa to prawdziwy przyjaciel wielu maluchów, który tłumaczy im także kwestie, które mogą być dla nich jeszcze niezrozumiałe. Zabawka opisuje np. emocje i podpowiada, jak sobie z nimi radzić. Jedno z wypowiadanych przez sowę zdań to np. "Czasami jestem smutna i nie wiem, dlaczego. Ale wystarczy, że komuś o tym powiem i od razu jest mi lepiej". Poprzez kontakt z dzieckiem sowa zachęca malucha również do nawiązywania przyjaźni z innymi dziećmi. Daje bowiem przykład, że z wesołą gromadką przyjaciół nie można się nudzić.

materiał promocyjny

Myszka do medytacji

Myszka uczy dziecko rozpoznawać emocje i na nie reagować, np. poprzez proste ćwiczenia rozciągające i oddechowe, które działają na malucha uspokajająco. Święcący brzuszek Myszki i jej kojący głos, sprawiają, że dziecko bez problemu skupia się na prostych poleceniach i wykonuje je razem z myszką. Inną funkcją myszki jest muzykoterapia, czyli tryb kojących dźwięków. Z pomocą myszki maluch może wziąć udział w 20-minutowej sesji, podczas której będzie miał możliwość wysłuchania dźwięków natury, np. fal morza, szeleszczących liści czy wiatru.

materiał promocyjny

Little People Wesoły Domek Małego Odkrywcy

To doskonała propozycja dla maluchów, które lubią naśladować dorosłych i bawić się w dom. To okazja do ogrywania scenek, a przy okazji nauki liczb czy kolorów. Dom nie tylko wyposażony jest w wiele pomieszczeń, ale posiada także takie funkcje jak przełącznik światła czy spuszczanie wody, przez co wygląda jeszcze bardziej realistycznie. Na uwagę zasługują także dołączone do zabawki figurki ludzi, które pokazują, że świat może być różnorodny, a ludzie mogą wyglądać różnie. To uczy tolerancji.

materiał promocyjny

Little People Muzyczna farma małego odkrywcy

Nakarmić kurczaczki, wyszczotkować konia czy utulić krówkę do snu – to tylko kilka z obowiązków, jakie będzie miało dziecko. Farma uczy odpowiedzialności oraz empatii do zwierząt. Podczas zabawy maluch może również zobaczyć, jak wykluwają się kurczaki lub obracać silos z kukurydzą, by móc nakarmić swoich podopiecznych. Do tego wszystkiego dochodzi spora dawka wesołej muzyki, która sprawia, że "praca" na farmie jest przyjemna.

materiał promocyjny

Little People Edukacyjny pociąg ze zwierzątkami

Zabawka zachęca dziecko do odbycia podróży z 5-cioma uroczymi zwierzątkami. Wspólną przejażdżkę umilają wesołe piosenki i migoczące światełka. Do zabawy mogą dołączyć również rodzice lub starsze dzieci, które pokażą maluchowi, jak dbać o innych i wczuwać się w ich potrzeby. Można doskonale wytłumaczyć to dziecku np. na przykładzie małpki. Kiedy jest smutna - można się z nią pobawić, a gdy zmęczona – warto zrobić jej posłanie i położyć spać. Zabawka uczy więc nie tylko podejścia do zwierząt, ale także i do innych ludzi, np. dziadków czy starszych osób.

materiał promocyjny

Więcej o: