Jak wybrać prezent dla dziecka? Postaw na zabawki, które uczą i "rosną" wraz z maluchem

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Wielu rodziców wciąż zastanawia się nad tym, jaki upominek wybrać dla swojej pociechy. Prezenty dzieciom sprawiają także bliscy znajomi, dziadkowie, chrzestni. Większość chciałaby, aby prezent spodobał się maluchowi i posłużył na lata. Radzimy, na co zwrócić uwagę wybierając zabawkę dziecku, tak aby pozytywnie wpłynęła na jego rozwój i szybko się nie znudziła.

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, czyli święto najmłodszych. Tego dnia organizujemy maluchom ciekawe atrakcje i wręczamy prezenty. Większość z nas ma świadomość, że dzieci najlepiej uczą się i zdobywają nowe umiejętności poprzez zabawę. Warto wykorzystać tę wiedzę i wybrać upominek, który pozytywnie wpłynie na rozwój malucha. Niektóre zabawki w szczególny sposób sprzyjają rozwojowi malucha i mogą posłużyć na lata. Obecnie na rynku jest ogromny wybór produktów, co wbrew pozorom wcale nie ułatwia decyzji o kupnie konkretnego. W końcu im większe możliwości tym więcej dylematów. Radzimy, na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupów na Dzień Dziecka.

Fisher Price - zabawki edukacyjne,Fisher Price - zabawki edukacyjne, materiały reklamowe

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka?

Warto sprezentować dziecku zabawkę stworzoną odpowiednio do wieku malucha: taką, która będzie służyła dłużej i pozytywnie wpłynie na rozwój pociechy. Na szczęście dostępne już są zabawki edukacyjne, które rosną razem z dzieckiem. Oznacza to, że tryb zabawki można dostosować do etapu rozwoju malucha. Takie zabawki w ofercie ma m.in. marka Fisher-Price. Produkty te zawierają znak graficzny Poziomy Nauki w prawym górnym rogu opakowania: i rozwijają konkretne umiejętności u malucha.

Fisher Price - zabawki edukacyjne,

Dorosły w łatwy sposób może zmienić Poziom Nauki za pomocą prostego przełącznika na zabawce. Ta funkcja sprawia, że produkt nie znudzi się dziecku za szybko, bo jest w niej możliwość zmiany na inny tryb, wzbogacony o nowe treści edukacyjne, melodie, wypowiedzi. Każdy Poziom Nauki bazuje na poprzednim, więc stopień zaawansowania treści rozwija się wraz z zabawą.

Zabawki, które rosną wraz z maluchem

Zabawki Fisher-Price® posiadają od 2 do 4 takich poziomów. Niektóre z nich mogą posłużyć aż do 5. roku życia. Edukacyjne treści w zabawkach Fisher-Price różnią się w zależności od przeznaczenia zabawki.

Te, w których dostępne są trzy Poziomy Nauki, rozwijają w dziecku m.in. umiejętność odkrywania wzbudzając ciekawość świata. Pomagają także zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy i uczą słownictwa. Zabawki motywują także do wykonywania prostych poleceń (np. „Znajdź niebieskie koło") i nagradzają dziecko („Udało Ci się!"). Specjalne wypowiedzi i pytania zachęcają też do odnajdowania poszczególnych elementów zabawki, wspomagając proces nauki i zapamiętywania. Zabawka zmotywuje też malucha do twórczej zabawy w odgrywanie ról dzięki odpowiednim zwrotom (np. „Umiesz zabeczeć jak owieczka?")a na koniecpobudzi wyobraźnię dziecka, wykorzystując do tego radosne piosenki, dźwięki i wyrażenia.

Wśród zabawek z technologią: Poziomy nauki od Fisher Price są m.in.:

Szczeniaczek Uczniaczek i Siostrzyczka Szczeniaczka to zabawki przeznaczone dla dzieci od 6. miesiąca życia. Te interaktywne przytulanki zwrócą uwagę malucha dzięki ciekawym słówkom, wypowiedziom i rytmicznym edukacyjnym piosenkom. Maluch może nauczyć się dzięki szczeniaczkom m.in. liczenia czy alfabetu, poznać kształty, kolory i nazwy części ciała.

Fisher PriceFisher Price materiał promocyjny

Tablet Malucha jest przeznaczony dla dzieci w wieku 12-36 miesięcy. To zabawka z myślą o pociechach, które uwielbiają "technologiczne gadżety". Dzięki niej szkrab odsłucha wesołe melodyjki, może nauczyć się alfabetu, nazw zwierząt i przedmiotów.

Tablet Fisher PriceTablet Fisher Price materiały reklamowe

Uczący Przyjaciel Robot 4 w 1 to zabawka stworzona z myślą o dzieciach od 6. miesiąca życia. Można jej używać na cztery różne sposoby, otóż składa się z trzech mniejszych robotów, które można rozkładać i łączyć. Robot uczy m.in. nazw kolorów i kształtów, zachęca do ruchu, tańca i zabawy na czworaka.

Fisher PriceFisher Price materiał promocyjny

Little People® Wesoły domek Małego Odkrywcy - przeznaczony dla dzieci w wieku 1-5 lat. Zabawka zachęca dzieci do naśladowania zabawy w dom, podczas której mali odkrywcy mogą odgrywać znajome scenki i jednocześnie przyswajać wiedzę, ucząc się literek, liczb i kolorów.

Fisher PriceFisher Price materiał promocyjny

W ofercie Fisher Price jest jeszcze wiele innych ciekawych zabawek z poziomami nauki. To m.in. Edukacyjny Fotelik Malucha, Edukacyjna Gigaksiążka, Radiomagnetofon Szczeniaczka „Ucz się i śmiej", Little People® Muzyczna Farma Małego Odkrywcy, czy Edukacyjny Stolik Malucha „Ucz się i śmiej".

Fisher Price gigaksiążkaFisher Price gigaksiążka materiały reklamowe

Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko szybko znudziło się zabawką, którą otrzyma na Dzień Dziecka i podczas zabawy zdobywało nowe umiejętności, zwróć uwagę na te produkty.

Dowiedz się więcej na temat technologii Poziomy Nauki w zabawkach Fisher-Price tutaj: https://shopping.mattel.com/pl-pl/pages/smart-stages.

Więcej o: