Poród na wesoło [WASZE HISTORIE]

Paulina Zduniak
29.01.2015 13:38
A A A Drukuj
Poród to wzniosłe wydarzenie w życiu każdego rodzica. Często jest też przeżyciem bardzo stresującym. Historie użytkowników forum "Ciąża i poród", opisane w wątku "Poród na wesoło" udowadniają jednak, że potrafi być także źródłem sytuacji zabawnych.
Oto kilka z nich!

fot. Shutterstock

Rodziłam synka 13.01.2005, godziny wieczorne. Jak już wody odeszły, znalazłam się na porodówce, z przekonaniem, że urodzę bez znieczulenia. A co, nie dam rady?!
Położna wzięła mnie na salę, położyła na łóżko i wypełnia papierki...

W pewnym momencie zbladła.

Ja na to: Co się stało?
A ona do mnie: Pani jest opętana!
Ja: CO TAKIEGO?
A ona znów: Pani jest opętana, bo ma pani liczby 666 w numerze pesel!
I uciekła z porodówki jak pershing, a ja zwijam się z bólu...
Jak mój mąż się zjawił, pyta się położnej, gdzie leży ta i ta pacjentka, a na porodówce mówią, że tam i tam, ale radzą by tej kobiety unikać, bo ona coś ma nie tak z duszą.
No i plota poszła. Że szalona, że opętana, że rozmawia z demonami, bo przy skurczach modli się po łacinie (miałam łacinę na studiach) i że wezwali do niej księdza z kaplicy szpitalnej...
Na to mój mąż mówi, że to jego żona i że z nią wszystko jest OK, a oni mu na to, że ona jest INNA...
Po 3 godzinach urodziłam synka, a lekarz anestezjolog stwierdził, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by mnie nie bolało po porodzie, gdyż chce szczęśliwie dojechać na wczasy w Alpy (na narty).
Potem przez kilka dni na oddziale odwiedzał mnie ksiądz, bo pielęgniarki go wzywały. Podobno się mnie bały...

Autorka: dariamama

 • 20
 • 15
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • legs

  Oceniono 104 razy 88

  to samo miałam napisać - te historie nei są śmieszne (oprócz ostatniej), tylko żałosne. Przykre, że w momencie kiedy kobieta powinna być najważniejsza, ciągle na pierwszy plan się wysuwa facet i jego potrzeby i widzimisię

 • pierredoute

  Oceniono 89 razy 85

  Ja wiem, czy tak na wesoło? Sam jestem facetem, ale faceci z tych opowiadań - jak jeden mąż - są po prostu żałośni. Z pakistańskim lekarzem na czele. A te pielęgniarki? Wierzyć się nie chce, jednak z drugiej strony... Jak człowiek poczyta sobie fora internetowe..
  Aha, tak, mam dziecko i byłem przy porodzie; nie mam mizoandrii ;))

 • Oceniono 10 razy 10

  Mnie też nie rozśmieszyło zachowanie facetów, bo tu głównie o nich. Numer 666 niezły, ale jakoś nie bardzo w to wierzę co prawda. Niedługo rodzę 3 dzieciaczka. Z drugim wykłóciłam się z mężem, że idę na piechotę, bo chcę się dotlenić (szpital 5 min od domu). Jak dotarliśmy, położna chciała mnie błyskawicznie zawieźć na salę na wózku (nawet nie pytała o golenie i lewatywę), ale uparłam się, że dojdę, bo nie chciałam się unieruchamiać (intuicja). Za chyba 15-25 min mała wystrzeliła ponoć ze mnie tak, że musieli ją łapać, no i wszyscy dokoła "ochrzczeni" wodami płodowymi, a ja zasmarkana, bo miałam nieżyt na tle hormonalnym. Małżonek kompletnie nie wpisuje się w prezentowany w zasadzie stereotyp pierdoły przejętej tylko sobą - naprawdę macie takich mężów i nic z tym nie robicie? Smutne. Mamy: polecam ruch na świeżym powietrzu przed porodem. Dotlenicie dziecko i przyspieszycie tą przyjemność.

 • ania1990333

  Oceniono 28 razy 2

  Rzygać mi się chce jak to czytam... Opowiadać o tym jak wody odeszły, gdzie odeszły itp... Co w tym k***a śmiesznego? Rodziłam już i nic nie widzę zabawnego w porodzie i w cierpieniach kobiety, jakie sama przeszłam. Bez przesady...

 • marcin5050

  0

  u mojej żony pierwszy porod nie był zbyt udany.Niby ze znajomą lekarką, ale żona nie miala skurczów.No to podali jej oksytocynę, w końcu skurcze przyszły, ale takie wymuszone farmakologiocznie.W międzyczasie weszło na salę 2-ch panów elektryków z misją wymiany świetlówki, i nic ich nie przekonało, że to nienajlepszy moment.Potem znajoma lekarka zaczęła naciskać (dosłownie) na żonę, ona krzyczy, dzieciak nie bardzo chce wychodzić.Podjąłem negocjacje: mówię do lekarki- przestań ją cisnąć, a do żony weź się spręż i przyj.NIe sądzę,żeby od mojego gadania, ale w końcu się udało, tyle, że mała miała na dzień dobry 3 pkty Agpar (po 10 minutach - chyba już 8).Dwa następne porody już były lepsze.

 • magdaly

  Oceniono 22 razy 0

  Ja żeby rozładować stres udawałam "maszynę, która robi PING" oczywiście do czasu :)))

  Zapraszam nazakupyzdzieckiem.wordpress.com/

 • skrzacia_logika1

  Oceniono 4 razy -4

  dawniej mężowie prawie nie mieli dostęp do mistycznego wydarzenia jakim jest poród
  ciekawostkihistoryczne.pl/2014/10/26/historyczna-szkola-rodzenia-osobliwe-porady-sprzed-czterystu-lat/

 • 250110vk

  Oceniono 20 razy -8

  Mezowie tez sa potrzebni, kto by rozdawal cygara i gral pierwsza role dumnego tatusia?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX