13-letni Dawid się odnalazł! Pomogła kobieta, która zobaczyła w mediach jego zdjęcie

Dawid Prusik wyszedł z domu kilka dni temu. Słuch po nim zaginął. Rodzina była zdruzgotana i wstrząśnięta. Cały czas trwały poszukiwania dziecka. Policja prosiła wszystkich o pomoc. Na szczęście chłopiec już się znalazł.

Zaginął 13-latek

Dawid Prusik z Ostrołęki w województwie mazowieckim zaginął w tajemniczych okolicznościach. 13-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Widziano go 7 maja w niedzielę. Nie odpowiadał na telefony, wiadomości. Przez cztery dni nie nawiązał kontaktu z nikim z rodziny czy ze znajomych.

Zobacz wideo Tak może wyglądać wykorzystanie dronów w ratownictwie. Operacja "Znajdź i uratuj"

Policja i rodzina proszą o pomoc

Zrozpaczona rodzina prosiła wszystkich o pomoc w poszukiwaniach chłopca. Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przekazała, że Dawid ma około 175 cm wzrostu, jest dość krępej budowy ciała. Wyróżniają go także dość krótkie blond włosy. Chłopiec w dniu zaginięcia miał na sobie ciemne dżinsowe spodnie, czerwono-czarne buty z napisem "FILA", ciemno-niebieską koszulkę i ciemną kurtkę z kołnierzem.

Informacja o poszukiwaniu 13-latka pojawiła się na profilu "SOS Zaginięcia" na Facebooku. Internauci włączyli się w poszukiwania i udostępniają post.  Wystarczyło kilka godzin. Do dyżurnego ostrołęckiej policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała, że widziała chłopca podobnego do zaginionego Dawida na przystanku w Ostrołęce. - Wsiadał akurat do autobusu - poinformował w czwartek 11 maja portal TVN Warszawa. Kobieta podała policjantom numer linii autobusu. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce. - Rozpoznali chłopca jako zaginionego. 13-latek była cały i zdrowy, po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany pod opiekę opiekunowi prawnemu - informuje TVN Warszawa.

Więcej o: