• Link został skopiowany

Trzy imiona na bierzmowanie, których księża zawsze zabraniają. Brzmią zabawnie, ale ci święci istnieli naprawdę

Sakrament bierzmowania przyjmuje zwykle młodzież w wieku od 12. do 17. roku życia. Już same przygotowania bywają dla dzieci problematyczne. Do tego należy wybrać imię świętego, który będzie naszym patronem. To też nie jest prosta sprawa. Niektórych imion księża nie akceptują.
Przygotowanie do bierzmowania
fot. shutterstock/ Freedom Studio

Szczegółowe instrukcje dotyczące wyboru imienia na bierzmowanie

Kościół dopuszcza tylko imiona świętych i błogosławionych. - Z Instrukcji duszpasterskiej dotyczącej sakramentu bierzmowania Konferencji Episkopatu Polski dowiadujemy się m.in., że istnieje w Polsce starodawny zwyczaj, który pozwala kandydatowi wybrać sobie patrona bierzmowania. Patronem tym może zostać dowolny święty czy błogosławiony uznany za takiego w Kościele katolickim – czytamy na stronie episkopat.pl. Są jednak imiona, które mimo że są imionami prawdziwych świętych, nie spodobają się księżom.

Imiona na bierzmowanie, których księża zabraniają - Kwadrat Apologeta

Jednym z takich imion jest Kwadrat Apologeta. To imię, które nosił w II wieku apologeta. Był to prawdopodobnie biskup Aten. Był uczniem apostołów. Wspomnienie świętego Kościół katolicki obchodzi 26 maja. Imię to wywodzi się oczywiście z łaciny. Pierwotnie był to przydomek, który oznaczał „czworoboczny", „proporcjonalny" lub „dobrze zbudowany".

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Imiona na bierzmowanie, których księża zabraniają - Święty Monitor

Święty Monitor to także prawdziwe imię. Choć brzmi zabawnie, nosił je biskup Orleanu we Francji. Został on osadzony w stolicy w Orleanie mniej więcej w 472 roku naszej ery. Prowadził misje zakonne i angażował się w codzienne życie lokalnej społeczności. Wspomnienie Świętego Monitora Kościół katolicki obchodzi 10 listopada.

Imiona na bierzmowanie, których księża zabraniają - Lucyfer z Cagliari

Święty Lucyfer z Cagliari był biskupem na Sardynii. Napisał wiele ważnych pism teologicznych, a nawet politycznych. Został też przywódcą ruchu, który wziął nazwę od jego imienia – lucyferianie. Oczywiście ani święty, ani jego wyznawcy nie mają nic wspólnego czcicielami Lucyfera – Szatana. Wspomnienie świętego Kościół katolicki obchodzi 15 maja.

Więcej o: