Ksiądz pokazał, co uczniowie robią na sprawdzianach. W tym celu sięgnął po perukę i dresy. Efekt powala

Co uczniowie są w stanie zrobić, aby ułatwić sobie napisanie sprawdzianu? Ten znany na TikToku ksiądz pokazał, co jego podopieczni robią podczas sprawdzianów. Wykorzystał w tym celu dwa przedmioty - perukę i dresy. Efekt jest naprawdę świetny.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy w polskiej szkole muszą być oceny? "Można w inny sposób ocenić ucznia niż liczbą"

Uczniowie oszukują na sprawdzianach od dawien dawna. I równie długo nauczyciele z tym walczą, choć bezskutecznie. Młodzież wykorzystuje różne metody pomagania sobie na klasówkach - przekazywanie sobie ściąg, spisywanie z ukrytego telefonu bądź zeszytu czy choćby podawanie sobie odpowiedzi szeptem. Jednak ostatnio pojawił się nowy uczniowski patent na oszukiwanie na sprawdzianach. Znany na TikToku ksiądz Dariusz Kamiński pokazał nową metodę, z której korzystają jego podopieczni. 

Mama kanguruje dziecko Jak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Ksiądz pokazał, co uczniowie robią na sprawdzianach. Użył peruki i dresów

Ksiądz Dariusz Kamiński na jednym ze swoich najnowszych filmików pokazał nową, uczniowską metodę ściągania na sprawdzianach. W tym celu za pomocą peruki i dresów wcielił się w rolę kilku różnych uczniów, którzy pisali klasówkę. Podczas tego testu podpowiadają oni sobie w bardzo ciekawy sposób - udając świergot ptaków. Oczywiście kilku różnych ptaków, ma się rozumieć. W ten sposób uczniowie próbują porozumiewać się ze sobą nawzajem. Jednak jak zauważyła w komentarzu jedna z uczennic, ten sposób ma jedną, zasadniczą wadę - działa tylko, gdy jest ciepło, a okna w klasie są otwarte. W innym  przypadku nauczyciele od razu mogą się połapać w uczniowskiej sztuczce. 

Rola dotyku w rozwoju dziecka Dotyk w rozwoju dziecka, dlaczego jest tak ważny i jaki ma wpływ na malucha

Uczniowie podpowiadają sobie, naśladując ptaki. Internautom filmik bardzo się spodobał

Zabawny filmik duchownego, który pokazał, jak uczniowie oszukują na sprawdzianach, bardzo przypadł do gustu internautom. Aktualnie nagranie zebrało już prawie dziesięć tysięcy polubień i prawie 100 komentarzy, w których użytkownicy zachwycają się metodą podpowiadania na klasówkach, jak i jej prezentacją przez księdza:

Specyficzny język.
Popłakałam się ze śmiechu. Super.
Musimy ogarnąć język swój jakiś na sprawdziany.
Padłam.
Uwielbiam księdza poczucie humoru.
Padłam ze śmiechu.
Więcej o: