Rodziła trzy razy bliźnięta. To zdarza się raz na 500 tysięcy wszystkich porodów na całym świecie

Ta kobieta ma bardzo niezwykłe dzieci. Trzy razy urodziła bliźnięta - taki poród zdarza się raz na 500 tysięcy przypadków.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Karen Rodger wraz z mężem Colinem z Langbank w szkockim Renfrewshire mają bardzo wyjątkową rodzinę. Są rodzicami trzech par bliźniąt - takie porody są bardzo rzadkie, więc mieli jedną szansę na 500 tysięcy. Ich nietuzinkową historię opisał między innymi portal Babiesadorable News.

Trzy razy urodziła bliźnięta. Miała jedną szansę na 500 tysięcy

40-letnia Karen była matką dwóch par bliźniąt - czternastoletnich Kyle'a i Lewisa oraz dwunastoletnich Finna i Jude'a. Jednak wraz z mężem uważali swoją rodzinę za niekompletną - chcieli mieć jeszcze córeczkę. Miesiąc po czterdziestych urodzinach kobieta ponownie była w ciąży. Aż do porodu małżeństwo nie chciało poznać płci dziecka, aby mieć niespodziankę. I mieli - Karen urodziła po raz trzeci bliźnięta - tym razem już dziewczynki. Szansa na trzeci taki poród to jeden do 500 tysięcy, a Rodgerowie mieli to niezwykłe szczęście. 

Mają trzy pary bliźniąt. Najmłodsze wcale nie są identyczne

Karen urodziła najmłodsze bliźniaki 29 maja 2021 roku w Southern General Hospital w Glasgow. O 11.21 przyszła na świat pierwsza dziewczynka - Rowan, która ważyła pięć funtów i osiem uncji (około dwóch i pół kilograma), a dwie minuty później jej siostra Isla, ważącą sześć funtów (około dwóch i trzech czwartych kilograma). Co ciekawe, dziewczynki są całkowicie różne, zarówno z wyglądu, jak i charakterów. Rowan ma krótkie blond włosy i jest nieśmiała, a jej siostra Isla przeciwnie - ma ciemne i długie włosy, a do tego jest pewna siebie i pierwsza nawiązuje kontakty z ludźmi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA