Chcieli ogłosić płeć dziecka, więc zabarwili wodospad. "To niestety ludzka głupota"

Pewna para z Brazylii postanowiła ogłosić płeć dziecka w oryginalny sposób. Zabarwili wodospad na kolor, który kulturowo kojarzy się z daną płcią, jednak szybko znaleźli się pod ostrzałem internautów. Teraz lokalne służby badają sprawę pod kątem wyrządzenia szkód ekologicznych.

Przyszli rodzice ujawniają płeć dziecka na różne sposoby. Organizują baby shower czy gender reveal party, podczas których zdobią mieszkania dekoracjami w odpowiednim kolorze lub zamawiają specjalne torty. Pewna brazylijska para zdecydowała się pójść jednak o krok dalej. Chcąc podzielić się z bliskimi radosną nowiną, postanowili... zabarwić wodospad na niebiesko. Kreatywni zakochani szybko pożałowali swojej decyzji. Teraz muszą mierzyć się z jej konsekwencjami. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Nietypowy baby shower w Brazylii. Zafarbowali wodospad na niebiesko

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 25 września. Brazylijska para postanowiła ujawnić płeć swojego dziecka, farbując wodę w wodospadzie. Celebracji towarzyszyły także muzyka, balony oraz niebieskie race. Nagraniem z podzielili się na Instagramie, jednak po otrzymaniu negatywnych komentarzy, post szybko zniknął z profilu. 

Oszustwo 'na niemowlę' - kilkulatka udawała niemowlaka, żeby nie płacić za biletOszustwo "na niemowlę" w Disney World. Matka nie chciała płacić za bilet

Jak ustaliły lokalne media, wodospad przedstawiony na nagraniu zlokalizowany jest na rzece Queima-Pé na zachodzie Brazylii. To nie tylko popularne miejsce turystyczne, ale i główne źródło wody pitnej jednej z tamtejszych gmin. Jak poinformował brazylijski portal "G1", Sekretarz Stanu ds. Środowiska w stanie Mato Grosso wydał oświadczenie. Oznajmił w nim, że służby sprawdzają, jakie produkty zostały użyte do barwienia i badają, czy nie doszło do żadnych szkód w środowisku.

Wycieczka do Turcji. Zobaczcie, co warto odwiedzić w kraju półksiężyca.Wycieczka do Turcji. Lot kolorowym balonem i spacer po Bawełnianej Twierdzy

Internauci oburzeni. "To zagrożenie dla planety" 

Jak wiele osób zdążyło się już o tym przekonać - w internecie nic nie ginie. Wideo szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych. Internauci nie pozostawili suchej nitki na autorach nagrania. Wielu z nich krytykowało postawę, nazywając ją przestępstwem przeciwko środowisku. 

To naprawdę szalone, że ludzie ujawniający płeć są dosłownie zagrożeniami dla planety

- komentował jeden z użytkowników Reddita. 

To nie ujawnienie płci jest zagrożeniem, to niestety ludzka głupota

- dodał inny komentujący. 

Tęsknię za starymi dobrymi czasami, kiedy po prostu dzwoniłeś do swojego przyjaciela oraz rodziny i mówiłeś im "to chłopiec". Żadnej imprezy, żadnych pożarów lasów, żadnego niebieskiego dymu, żadnych balonów uderzających w linie energetyczne i odcinających zasilanie całego miasta

- czytamy. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: