Kate Middleton zmaga się z poczuciem winy. Chodzi o pytanie, które zadała jej córka

Księżna Cambridge pozostaje jedną z największych współczesnych inspiracji dla milionów kobiet na całym świecie, a jej wiedza, klasa i zaangażowanie społeczne niezmiennie zachwycają. Tym razem zabrała głos w kwestii macierzyństwa

Księżna Cambridge ma bardzo praktyczne podejście do wychowania księcia Jerzego, księżniczki Charlotte i księcia Ludwika. Niejednokrotnie wspominała w szczerych wywiadach o swojej determinacji, aby zapewnić swojemu królewskiemu potomstwu jak najbardziej normalne dzieciństwo.

Macierzyńska równowaga

Każdego dnia stara się zachować równowagę między zobowiązaniami zawodowymi a życiem osobistym. Dla Kate i księcia Williama ich królewskie obowiązki często wiążą się z podróżami za granicę, zmuszając ich do pozostawienia dzieci pod opieką niani lub dziadków.

W ostatnim niezwykle szczerym wywiadzie Kate podzieliła się tym, jak zmaga się z poczuciem winy, żegnając się z dziećmi przed każdą podróżą.

Kate wystąpiła w roli gościni w podcaście Happy Mum, Happy Baby z Giovanną Fletcher, zaznaczyła w nim, że nieustannie i głęboko czuje matczyne wyrzuty sumienia.

Każda matka, która mówi, że nie zna tych uczuć, po prostu kłamie. Ja odczuwam poczucie winy przez cały czas, nawet dziś rano – George i Charlotte pytali: "Mamo, dlaczego nie podrzucasz nas dziś rano do szkoły?". To nieustanne wyzwanie.

Podczas rozmowy Kate przyznała również, że czasami czuje się winna z powodu decyzji rodzicielskich, które podejmuje:

Zawsze kwestionujesz własne decyzje, własne osądy i tym podobne rzeczy, i myślę, że zaczyna się to od momentu, gdy zostajesz matką.

Całkiem nowa rola

Midletton została patronką Maternal Mental Health Alliance, organizacji obejmującej całą Wielką Brytanię, której celem jest pomoc kobietom i rodzinom dotkniętym problemami zdrowia psychicznego spowodowanymi ciążą i posiadaniem dzieci.

Swoją nową rolę rozpoczęła od słów:

Narodziny dziecka to jeden z największych darów życia. Ale może to być również jeden z najtrudniejszych czasów dla wielu rodzin i taki, z którym nie należy stawiać czoła w pojedynkę.

Podkreślając tym samym, jak ważne jest sięganie po wsparcie.

Więcej o: