500 plus dla pracujących. Pojawiła się nowa propozycja

Zmiany w 500 plus są już pewne. Od nowego roku zmienia się okres rozliczeniowy, a także będzie konieczność składania wniosków co 12 miesięcy. Czy za tymi zmianami pójdą kolejne? Na razie nic na ten temat nie wiadomo. Pojawiła się natomiast nowa propozycja 500 plus dla pracujących.

500 plus dla pracowników – nowa propozycja

500 plus to oczywiście program socjalny, którego zadaniem jest wsparcie domowych budżetów rodzin wychowujących dzieci. W ostatnich latach pojawiło się jednak wiele nowych świadczeń, które przejmują nazwę 500 plus – mamy między innymi 500 plus na wakacje dla dzieci. Teraz pojawiła się propozycja nowego świadczenia – 500 plus dla pracujących.

Z pomysłem 500 plus dla pracowników wystąpiła Federacja Przedsiębiorców Polskich. Każda zatrudniona osoba – zgodnie ich rekomendacją – miałaby dostawać 560 złotych miesięcznie. Te pieniądze miałby pokryć dzienne wyżywienie. Co więcej 500 plus dla pracujących miałoby być zwolnione z podatku, a także składek ZUS.

Zobacz wideo Lunchbox, dzięki któremu już nigdy nie sięgniesz po schabowego [HAPS FIT]

500 plus dla pracowników, czyli na dobrą sprawę bon żywieniowy, nie tylko wsparłby pracowników, zapewnił im stałe posiłki, a co za tym idzie wpłynąłby pozytywnie na stan zdrowia, lecz także zasiliłby budżet państwa.

500 plus dla pracujących – tylko na posiłki i artykuły spożywcze

Dobrowolne zapewnienie pracownikom możliwości zakupu właściwych produktów przez pracodawcę, za pośrednictwem kart i kuponów żywieniowych, wpłynie pozytywnie na ich zdrowe, regularne posiłki w pracy, a skarbowi państwa przyniesie dodatkowe wpływy. Takie działanie zabezpieczy także wydatkowanie środków finansowych jedynie na terenie Polski. Bon 500 plus na posiłki powinien być wolny od PIT i ZUS

- tłumaczy Marek Kowalski, przewodniczący Federacji oraz prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej.

Przypomnijmy, że obecnie pracodawca może z własnej woli  zapewnić pracownikom posiłki i artykuły spożywcze. Jednak takie wsparcie jest zwolnione ze składek tylko do kwoty 190 złotych miesięcznie. FPP chce podnieść ten limit do 560 złotych. W przeliczeniu na jeden dzień pracownik otrzymałny 19 złotych dziennie, a licząc jedynie dni robocze – 27 złotych.

Więcej o: