Maja Bohosiewicz ma niecodzienny sposób, by wieczorem uśpić dzieci

Maja Bohosiewicz opublikowała na Instagramie zdjęcie ze spaceru. W poście przyznała, co robi, aby jej dzieci grzecznie zasnęły. Fanki skomentowały pomysł mamy.

Maja Bohosiewicz z dziećmi

Maja Bohosiewicz to aktorka i mama dwójki dzieci ,trzyletniego syna Zacharego i dwuletniej córki Leoni. Na swoim Instagramie bardzo często pisze o doświadczeniach macierzyńskich. Ostatnio dodała post, w którym pochwaliła się, jak skutecznie usypia dzieci. Pokazała zdjęcie z dziećmi w wózku i napisała:

5 km z dzidziutkami o 22:00, ale będą spały! Mam nadzieję

Wiele mam ma problem z usypianiem swoich pociech. Maja postanowiła wypróbować, jak zadziała nocne bieganie z dziećmi w wózku. Fanki skomentowały jej pomysł:

"Gdyby one przebiegły te 5 km, to na bank padłyby nawet w czasie trasy, ale w takim wypadku to nadal loteria",

"Mi też mówili, że dzieci jak się zmęczą, nałykają świeżego powietrza, będą lepiej spały. Żart roku",

"Myślę, że Ty będziesz spać lepiej, w końcu sama tyle przeszłaś. A młodzi ludzie byli w karocy, ale co się nawdychali świeżego powietrza to ich".

 

Sposoby na sen dzieci

Aby dziecko dobrze spało w nocy, warto zadbać, aby nie spało za dużo czasu w ciągu dnia.Gdy zbliża się pora snu, warto zastąpić szalone zabawy spokojnymi. Kiedy maluch już jest w piżamce, można razem ułożyć zabawki do snu. Czasem problem podczas usypiania tkwi w zbyt dużej cierpliwości osoby, która układa dziecko do snu. Gdy świeżo zapakowany do łóżka maluch zaczyna nagle domagać się picia, jedzenia, zmiany pieluszki. Widząc, że rodzice są zdecydowani i pewni swego, będzie spokojniejsze i prędzej zaśnie. Stanowczość rodziców pozwala dziecku czuć się pewnie i bezpiecznie.

Dzieci często boją się ciemności. Lęk przed ciemnością to jedna z najczęstszych przyczyn trudności z zasypianiem. Jego źródło tkwi w dalekiej przeszłości naszego gatunku, kiedy ciemności mogły ułatwić atak na bezbronnego śpiącego człowieka dzikim bestiom. Nie tak łatwo pozbyć się go zupełnie, ale można go złagodzić. Dziecko będzie się czuło bezpieczniej w pokoju, który dobrze zna. Wtedy nawet groźny na pierwszy rzut oka cień szybko zostanie zdekonspirowany jako znajome krzesełko czy wazon. Większość dzieci czuje się pewniej, jeśli w pokoju pali się mała lampka, która nieco rozprasza mrok. Albo, gdy do sufitu przyklei się fosforyzujące gwiazdki, dzięki którym nie jest zupełnie ciemno. Niektóre maluchy wolą, by zostawić drzwi uchylone. Znajome odgłosy domu (szum pralki, kuchenna krzątanina, cicha rozmowa rodziców) działają kojąco.

Zobacz wideo Co gwiazdy robią podczas wolnego w domach?
Więcej o: