Boże Ciało 2016: przed nami kolejny długi weekend. Co robić?

Boże Ciało 2016 wypada w czwartek, 26 maja. Ten dzień jest ustawowo wolny od pracy, a ci, którzy wezmą na urlop na piątek mogą cieszyć się długim weekendem - drugim w maju.

Boże Ciało 2016 zbiega się w czasie z Dniem Matki. Dzięki temu, że to dzień wolny, możemy wykorzystać go nie tylko na wydarzenia religijne, ale i na wyjątkowe obchody święta matek. Warto także skorzystać z urlopu, wystarczy wziąć jeden dzień, aby zyskać cztery dni wolnego. Długi weekend to coś, co każdy lubi, a w maju szansa na dłuższy wypoczynek nadarza się już po raz kolejny.

Boże Ciało - zamknięte sklepy

Warto pamiętać o tym, że 26 maja większość sklepów będzie zamkniętych, zakupy lepiej zrobić wcześniej. Z drugiej strony - nie musimy robić wielkich zapasów, w końcu to tylko jeden dzień, w piątek wszystko wróci do normy. Zazwyczaj jednak przed różnymi świętami (albo długim weekendem właśnie) w sklepach są tłumy, a z półek znikają najróżniejsze produkty, które są kupowane w ilościach hurtowych. Jeśli planujesz wyjazd i wiesz, że nie będziesz miał gdzie zrobić zakupów, możesz porządnie się zaopatrzyć, jeśli nie - kup jedynie to, co będzie ci potrzebne na czwartek.

Co robić w długi weekend?

Jak już wspominałam, wystarczy wziąć wolny piątek po Bożym Ciele, aby cieszyć się kolejnym w maju długim weekendem. Co możemy robić, gdy przed nami cztery dni wolnego? Wszystko zależy od nas. Jedni wykorzystają ten czas na odsypianie, drudzy ruszą na podbój okolicy, inni będą umawiać się ze znajomi, a jeszcze inni - pojadą na kilkudniowy urlop. Nie możemy zapominać, że 26 maja to Dzień Matki - warto poświęcić trochę czasu mamie (planując wspólne wyjście do kina lub na masaż pamiętaj, że to dzień wolny od pracy - nie wszystkie miejsca są otwarte).

Ciągle gdzieś pędzicie, brakuje wam bycia ze sobą? W długi weekend nie musicie robić nic spektakularnego, możecie po prostu być razem. Wspólna zabawa, spacer, długie rozmowy i mnóstwo śmiechu - to idealny przepis na wolne dni.

Boże Ciało za miastem?

Długi weekend sprawia, że ludzie mają ochotę wyrwać się z okolicy, w której mieszkają. Może to być daleka wycieczka, może być to wyjazd do uroczego zakątku w naszym kraju, albo... na działkę oddaloną kilkadziesiąt kilometrów od domu. Wyjazd nie zawsze musi być długi i daleki - czasem wystarczy wyjechać gdzieś za miasto, pospacerować uliczkami pobliskiego miasteczka, by poczuć inny klimat, naładować baterie. A może piknik? Zabierz duży koc, spakuj prowiant i ruszajcie w drogę! Szczęśliwcami są ci, którzy mieszkają blisko morza lub jeziora, ale i "zwykli śmiertelnicy" sobie poradzą, w końcu w parku też można spędzić miłe popołudnie (warto to sprawdzić, w niektórych miejscach obowiązuje zakaz piknikowania). Pamiętajcie, aby - oprócz jedzenia - zapakować także różnego rodzaju gry i przyrządy do zabawy, np. zestaw badmintona albo frisbee.

To może cię zainteresować: Majówka w Polsce. 12 pomysłów na szybką majówkę

Atrakcje na długi weekend w twoim mieście

Warto także sprawdzić, co dzieje się w twoim mieście podczas długiego weekendu. Z racji, że wypada on w pobliżu dwóch ważnych świat - Dnia Matki i Dnia Dziecka, w wielu miejscach organizowane są różnego rodzaju festyny rodzinne, pikniki, koncerty i inne aktywności. Warto sprawdzić, czy nie będą się odbywały jakieś targi, dni otwarte, albo bezpłatne warsztaty, np. z pierwszej pomocy.  Pogoda ma w tym roku dopisać, warto więc znaleźć jakąś atrakcję na świeżym powietrzu i przyjemnie spędzić czas.

Długi weekend to świetna okazja, aby pobyć razem. Zadbajmy o to, aby nic nie zakłóciło nam spokoju (np. fakt, że skończyły się pieluchy, a sklepy zamknięte) i cieszmy się wolnością. Baterie błyskawicznie się naładują i będą działały na pełnych obrotach do kolejnego wypoczynku. A wakacje zbliżają się wielkimi krokami!

Więcej o: