Życzenia na Dzień Matki: wierszyki na Dzień Matki

Prezenty nie są najważniejsze, liczy się pamięć. Powiedzmy kilka miłych słów, życzenia na Dzień Matki to coś, o czym nie wypada zapomnieć. Nawet nie czujesz, że rymujesz? Może wierszyki na Dzień Matki to coś dla ciebie - ułóż własną rymowankę!

Życzenia na Dzień Matki możemy spisać na laurce, możemy je tez złożyć podczas rozmowy. To, w jaki sposób to zrobimy to sprawa drugorzędna, ważne, żeby w ogóle to zrobić - nie możemy zapomnieć o mamie w tym wyjątkowym dniu. Przypominamy, 26 maja, a więc Dzień Matki 2018, wypada w sobotę. O prezentach pisaliśmy tutaj, dziś skupimy się na życzeniach. Czekamy też na wasze komentarze - napiszcie, czego życzycie mamom. Są to rzeczy uniwersalne, a może coś, co jest oczywiste tylko dla was?

Życzenia na Dzień Matki: najważniejsze te płynące prosto z serca

Zastanawiasz się, czego życzyć mamie? Najlepiej, aby życzenia były spontaniczne i wypowiadane prosto z serca. Wystudiowane przemowy nie będą brzmiały autentycznie, lepiej pójść na tak zwany żywioł. Życzenia na Dzień Matki? Zazwyczaj wspominamy o zdrowiu i radości, spełnianiu marzeń. To uniwersalne rzeczy, które można życzyć każdemu. Nawiążmy do tego, co jest ważne tylko dla was, nawet, jeśli ma to być zupa pomidorowa, z którą kojarzysz dzieciństwo. Mamie dziękujemy też za to, jacy dzięki niej jesteśmy.

Inne pomysły na życzenia na Dzień Matki? Możesz też zdecydować się na spisanie słów z piosenki, która kojarzy ci się z mamą. Może pamiętasz coś z przedszkolnych akademii? Są utwory, których nie zapominamy przez lata. Do tego bukiet albo laurka, podobna do tych, które robiliśmy w dzieciństwie. Powroty do przeszłości bywają bardzo emocjonalne, przydadzą się chusteczki.

Wierszyki na Dzień Matki

Najpopularniejsze życzenia na Dzień Matki to te rymowane. Wierszyki znajdziecie w internecie, możecie skorzystać też z wierszy publikowanych w różnych tomikach. Wierszyki na Dzień Matki bez problemu ułożycie sami - w końcu nie muszą to być doniosłe dzieła, najważniejsze jest to, że stworzony przez ciebie utwór będzie przeznaczony dla jednej, konkretnej osoby. Poniżej kilka naszych rymowanek, niech będą one inspiracją do waszych dzieł. Wierszyki na Dzień Matki na prawdę może stworzyć każdy, a ci, którzy nie czują, że rymują, mają ułatwione zadanie.

Koniec maja, ważna data - o Dniu Matki
Pamiętają wszystkie dziatki
I ja także, nie zapomnę
W kilku słowach o swej mamie tutaj wspomnę
Życzę zdrowia, szczęścia i radości
By zawsze dookoła pełno było miłości
Dziękuje za wszystko, czego mnie nauczyła
By zawsze blisko mnie była
Droga mamo! Nie zawsze jestem taki, jak chcesz
Ale kocham cię z całego serca i ty o tym wiesz

Mnóstwo słońca, pomyślności
Garść powodów do radości
By uśmiech nie schodził z twej twarzy
A inni marzyli o twej gaży
Pustego zlewu i pełnej lodówki
By nie dopadały cię codzienności smutki
Dzięki tobie jestem tym, jestem
Przypominam ciebie, nawet najdrobniejszym gestem
Ściskam cię mocno i życzę stu lat
Niech się dziś uśmiechnie do ciebie cały świat!

Nawet najprostsza "klepanka" może wywołać uśmiech na twarzy. Może macie jakieś własne powiedzonka - warto je wpleść do życzeń.

Wierszyki, życzenia na Dzień Matki: liczy się tylko jedno

Pamiętajcie, najważniejsza jest pamięć - nie zapomnijcie o mamie w tym wyjątkowym dniu, jakim jest Dzień Matki. W codziennej gonitwie często nie mamy czasu nawet na krótką rozmowę, niech 26 maja będzie powodem, aby to zrobić.

Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia!

Obejrzyj wideo:

Matki-karimatki, czyli w jakich warunkach żyją rodzice opiekujący się dzieckiem w szpitalu

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.