"Ona nie jest jedną z nas". Mama 4 dzieci o perfekcyjnym wyglądzie księżnej Kate po porodzie

Po zobaczeniu księżnej Kate w idealnej formie tuż po porodzie, wiele kobiet czuło się oszukanych. Zarzuciły one rodzinie królewskiej kreowanie nieprawdziwej rzeczywistości. Jedna z mam uważa jednak, że niesłusznie.

Clemmie Hooper jest położną, autorką bloga Mother of Daughters oraz mamą czterech dziewczynek. Clemmie i jej partner (który prowadzi osobnego bloga – Father of Daughters) poruszają w mediach publicznych aktualne tematy dotyczące rodzicielstwa. Ostatnio do napisania nowego postu Clemmie zainspirowała księżna Kate, a raczej dyskusja wśród kobiet na temat jej perfekcyjnego wyglądu już 8 godzin po porodzie.

Wiele mam po obejrzeniu zdjęć żony Williama wychodzącej ze szpitala w eleganckiej sukience, szpilkach oraz z ułożonymi włosami, pisało, że czują się się kobietami gorszej kategorii. Komentujące przyznawały, że po urodzeniu dziecka były opuchnięte, zmęczone i nigdy nie pomyślałyby o zadbaniu o swój wygląd. 

Tajemnice królewskiego porodu - czego musiały przestrzegać Kate, Diana i Królowa Elżbieta?

Po zobaczeniu księżnej czuły się oszukane, smutne, zawiedzione. Były też zdezorientowane - nie wiedziały, czy ich zmęczenie oraz nieidealny wygląd po porodzie były normalne czy raczej były winą ich zaniedbania.

"Ona nie jest jedną z nas"

Clemmie postanowiła włączyć się do dyskusji na temat doskonałej formy księżnej. W krótkim poście opublikowanym na Instagramie zwróciła uwagę mam na to, że żona księcia Williama należy do rodziny królewskiej, więc ma wokół siebie sztab lekarzy oraz stylistów, którzy dbają o jej dobrą formę.

Porównywanie się do niej jest zatem nietrafione, ponieważ elegancki wygląd oraz nieokazywanie zmęczenia nawet po tak ogromnym wysiłku, jakim jest poród, jest jej obowiązkiem:

Ludzie, musimy na to spojrzeć z innej perspektywy. Ona nie jest jedną z nas. Jest księżną. Jest żoną przyszłego króla. Ma ludzi, którzy kontrolują to, co robi. To jest coś, co ona musi robić, jako że rodzi kolejnych następców tronu.

Dwa zdjęcia

Oprócz wpisu Clemmie udostępniła też dwa zdjęcia - swoje, zrobione osiem godzin po urodzeniu dwójki dzieci oraz piosenkarki Beyonce również niedługo po urodzeniu dwójki dzieci.

Blogerka udostępniła zdjęcie piosenkarki z sesji fotograficznej. Beyonce jest na nim owinięta kolorowymi materiałami, ma na sobie delikatny makijaż, jej włosy są ułożone w swobodne fale, a za nią widać instalację z kolorowych kwiatów.

Zdjęcie Clemmie jest inne. Mama ma na sobie czarną bluzkę oraz czarne spodnie. Uśmiecha się do aparatu i przystawia dzieci do piersi. Nie ma na sobie makijażu. Za scenerię musiało jej wystarczyć szpitalne łóżko.

Dwie matki.Dwie matki. mother_of_daughters/Instagram.com, kolaż: Gazeta.pl

"Nie jestem Beyonce. I akceptuję to"

Blogerka przyznała jednak, że jej nigdy nie przyszło do głowy porównywanie się z Beyonce, księżną Kate czy innymi sławnymi mamami. Clemmie rozumie, że ona, jako zwyczajna kobieta, która nie ma na swoje usługi sztabu stylistów, sprzątaczek i nianiek, może pozwolić sobie na zmęczenie oraz niedoskonały wygląd. Jednocześnie nie zazdrości gwiazdom perfekcyjnego wizerunku - po prostu traktuje go jako część ich pracy:

Kiedy zobaczyłam to zdjęcie Beyonce, nie poczułam się gorszą kobietą czy matką, nie zastanawiałam się nad jej motywami, bo to jest BEYONCE i akceptujemy, że dla niej to jest zupełnie normalne.

Podobne stanowisko zajęła Katy Hill, prezenterka brytyjskich wiadomości. Po tym, jak Katy zobaczyła, że wiele mam wręcz krytykuje perfekcyjny wygląd księżnej Kate lub żali się, że same bardzo długo wracały do formy po porodzie, postanowiła przedstawić im zupełnie inny punkt widzenia.

Prezenterka przypomniała, że w czasie, gdy zazwyczaj mamy mają czas na cieszenie się noworodkiem i budowanie z nim więzi, księżna musiała przygotowywać się do publicznego wystąpienia. Według Katy żona Williama została wręcz ograbiona z pierwszych cennych chwil po porodzie przez swój społeczny status.

Mamy nie powinny więc zazdrościć księżnej perfekcyjnego wyglądu, lecz raczej współczuć tego, że nie mogła ona spędzić wystarczająco dużo czasu ze swoim trzecim dzieckiem.

To też może cię zainteresować:

Jakub czy Artur - jakie imię będzie nosiło trzecie "royal baby" księżnej Kate i księcia Williama?

Duży brzuch i wystająca z majtek podpaska. To życie wielu matek. "Takie zdjęcia powinny wisieć u ginekologa"

Więcej o: