Jak zrobić kostium pszczoły dla dziecka? [KROK PO KROKU]

Twoje dziecko chce się przebrać za pszczółkę? Nic prostszego!
Małe pszczółki Małe pszczółki Fot. Shutterstock

Małe pszczółki

Dziecko przebrane za pszczółkę wygląda uroczo, ale co zrobić, jeśli nie mamy czasu kupić odpowiedniego kostiumu albo po prostu wolimy przygotować go samodzielnie, a brakuje nam czasu lub... umiejętności? Z pomocą, jak zwykle, przychodzi internet i niezliczone instruktaże podpowiadające jak - krok po kroku - zamienić swoją pociechę w rezolutną pszczółkę.

Nam szczególnie spodobał się poradnik z WikiHow, bo pozwala stworzyć kostium pszczoły bez maszyny do szycia i nie zakłada, że wszyscy rodzice są mistrzami igły. Zainspirowaliśmy się tymi wskazówkami przy stworzeniu naszego poradnika. Do dzieła!

Co będzie wam potrzebne?

T-shirt lub sukienka (żółta lub czarna)

czarne legginsy lub rajstopy

taśma lub wstążka (żółta lub czarna)

metalowe wieszaki (z pralni)

rajstopy (czarne, cieliste lub żółte)

druciki kreatywne (tzw. "pipe cleaners")

pompony

klej

czarna gumka tekstylna

agrafki (opcjonalnie)

igła i nici

brokat

 

Pszczoły potrzebują teraz naszej pomocy. Weź razem z nami udział w działaniach, które poprawiają los zapylaczy w Polsce. Wspólnie będziemy je liczyć i sprawdzimy jak się mają. W prosty sposób możesz pomóc naszym zapylaczom dzięki akcji ADOPTUJ PSZCZOŁĘ, którą wspiera Gazeta.pl!

kostium pszczoły diy kostium pszczoły diy fot. kolaż eDziecko / cutesycrafts.com

Tułów pszczoły

Przygotujcie żółtą koszulkę lub sukienkę i czarną taśmę klejącą lub odwrotnie: czarną koszulkę i żółtą taśmę. Taśmę kupicie bez problemu m.in. w marketach budowlanych. Zaczynając na wysokości pach, w równych odstępach naklejajcie paski z taśmy (pamiętajcie o paskach na plecach!).

Jeśli wolicie przygotować bardziej trwały kostium, zamiast taśmy użyjcie wstążek, które przyszyjecie do koszulki nitką w kolorze wstążki.

kostium pszczoły diy kostium pszczoły diy fot. kolaż eDziecko / Shutterstock/H&M

Nóżki pszczoły

Zrobienie nóżek pszczoły to łatwizna! Potrzebujecie po prostu czarnych rajstop lub legginsów, skarpetek i/lub butów. Gotowe! Możecie też pod koszulkę w paski włożyć gładki czarny top z długimi rękawami. Żeby uzyskać bardziej efektowny kostium możecie dodatkowo uszyć spódniczkę "tutu" z żółtego lub czarnego tiulu - to propozycja dla zaawansowanych (patrz: zdjęcie 5).

kostium pszczoly diy kostium pszczoly diy fot. kolaż eDziecko / onecreativemommy.com

Czułka pszczółki

W internecie bez problemu kupicie gotowe opaski-czułka, ale jeśli chcecie wykonać je samodzielnie, będziecie potrzebować opaski do włosów, pomponików i giętkich drucików kreatywnych (tzw. "pipe cleaners"). Druciki owijacie wokół ołówka, przyczepiacie do opaski, a na ich końcach przyklejacie pomponiki - gotowe! Możecie też wykorzystać zwyczajne druciki i owinąć je wstążkami, a pomponiki wykonacie bez trudu z wełny.

kostium pszczoły diy kostium pszczoły diy fot. kolaż eDziecko / cutesycrafts.com/makeitloveit.com

Skrzydła pszczółki

Zamiast szukać gotowych żółtych lub czarnych skrzydeł pszczoły, weźcie dwa wieszaki z pralni i wygnijcie je w kształt taki jak na zdjęciu. Naciągnijcie na tak wygięte wieszaki rajstopy w wybranym przez was kolorze i zawiążcie je na środku, obcinając niepotrzebne końce. Połączcie wieszaki ze sobą, a następnie przymocujcie do nich gumkę tekstylną (najlepiej czarną), tak by tworzyła szelki jak w plecaku - w ten sposób dziecko będzie mogło założyć bez trudu skrzydełka. Jeśli nie chcecie przyszywać gumki, możecie użyć agrafek. Skrzydełka możecie ozdobić teraz brokatem - i już: kostium pszczoły gotowy!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.